Wniebowstąpienie Pańskie A.D. 2019 – 02 czerwca 2019 r.

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. To także już po raz XII jest obchodzone Święto Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za wszystko co wielkie i piękne w naszym kraju i w życiu każdego człowieka. Dziękujemy za Prymasa Tysiąclecia i Świętego Jana Pawła II, dziękujemy za odzyskanie wolności (30 lat temu). Dziękujemy za naszą społeczność wiejską i parafialną. Dziękujemy za Świątynię Opatrzności Bożej na Warszawskim Wilanowie – Wotum Narodu. Składamy dzisiaj ofiary do puszek na dalszy jej rozwój.
  2. Zapraszam do udziału w nabożeństwach czerwcowych i oddawania czci NSPJ. W piątek uczynimy to w sposób szczególny – I miesiąca – wynagradzając za nasze grzechy i całego świata. W tym dniu o godz. 17.30 dzieci rocznicowe oraz rodzice mają swoją spowiedź, a po Mszy Świętej będzie próba. Zaproście do spowiedzi też dziadków i chrzestnych. Będę już od 17.00 w konfesjonale.
  3. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzę chorych, od godz. 9.00.
  4. W I czwartek miesiąca powierzymy Bogu wszystkich powołanych i będziemy modlić się o nowe powołania.
  5. Dzieci mają swoją Rocznicę I Komunii Świętej w najbliższą niedzielę o godz. 11.00. Serdecznie cieszę się zaangażowaniem i pracą włożoną w ostatnich dniach. Dziękuję za przygotowanie, zakupienie farby i pomalowanie ogrodzenie dokoła Domu Parafialnego. Możemy już oglądać jednolity kolor całego ogrodzenia.
  6. Następna niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym tyg trwamy w modlitwie o dary Ducha Świętego przeżywając nowennę.
  7. Pierwsze spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania (kl. VI i VII) odbędzie się w sobotę o godz. 16.30. Zakończymy wspólnym uczestnictwem we Mszy Świętej o godz. 18.00.
  8. Dzieci z naszej parafii wygrały wczoraj turniej piłkarski na Święcie Rodziny w Dorohuczy. Gratulujemy!!!
  9. Zapraszam dzieci w sobotę na spotkanie do Domu Parafialnego na godz. 10.00.
  10. Dziękuję sprzątającym kościół (kartka). Intencje na bieżący tydzień (kartka).
  11. Jeszcze mam kilka miejsc wolnych na pielgrzymkę do Kodnia w sobotę, 15 czerwca. Koszt to 20 zł. Zapraszam także dzieci.
  12. W następną niedzielę w Lublinie odbędzie się Marsz Życia, od Kościoła Akademickiego KUL do Archikatedry. To manifestacja piękna życia i jego obrony. Gdyby ktoś chciał ze mną jechać, serdecznie zapraszam. Wyjazd o godz. 14.00 powrót o godz. 18.00.
  13. Projekt wymiany okien i prac z tym związanych. W ostatnim czasie była okazja aby zobaczyć nieszczelność naszych okien, kiedy to po burzy trzeba było zetrzeć wodę z posadzki. Przeciekało okno z witrażem, w prezbiterium na górze i w głównej nawie. Podjąłem decyzję i poproszę po niedzieli firmę „3K Projekt” z Niedrzwicy Dużej – Pana Krzysztofa Króla o dokonanie szczegółowej analizy i dokonania pomiarów okien do naszego kościoła. Jest to kompetentna osoba i posiadająca doświadczenie w wymianie okien i robieniu witraży w kościołach. Wstępny koszt okien aluminiowych wraz z ich wstawieniem oraz otwieraniem elektrycznym na górze to ok. 100 000 zł. Wiem że koszt okien plastikowych jest zdecydowanie mniejszy, jednak po zebraniu różnych opinii okna aluminiowe bardziej nadają się do takiego typu obiektów i będą trwalsze. Będziemy to robić etapami. Jest też propozycja podzielenia płatności nawet za wykonane już okna, tak aby większą część za jednym razem wymienić i mniej brudzić. Poproszę firmę o zdjęcie witraża i sprawdzimy co trzeba zrobić aby dokonać bieżących napraw i dostosowania do nowych okien. Poproszę także o przygotowywanie projektu witraża w rozecie na chórze. Koszt m2 witraża to 3000 – 4500 w zależności od metody. Proszę Was o modlitwę za to dzieło, które ma służyć na wiele dziesiątek lat naszej parafii.
  14. Proszę radnych aby w tym tygodniu zebrali od nas pieniądze na utrzymanie cmentarza (wywóz śmieci, koszenie trawy) – 20 zł i na wyminę okien – 50 zł. Można dowolną kwotę.
  15. W ostatnim czasie złożono trzy ofiary bezimienne po 50 zł każda. Bóg zapłać.
  16. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedzielę, Mały Gość Niedzielny.
  17. Ogłoszenia społeczne: Zebranie wiejskie odbędzie się we wtorek – 4 czerwca o godz. 17.45 (II termin, godz. 18.00) w celu zmiany przedsięwzięcia przewidzianego do realizacji w ramach środków funduszu sołeckiego. Zapraszamy do uczestnictwa osoby po 25 roku życia w szkoleniach z kompetencji cyfrowych w ramach projektu gminnego Cyfrowa Gmina Trawniki. Informacje w UG Trawniki.`