XII Niedziela w ciągu roku A.D. 2021 – 20 czerwca 2021 r.

1. Ogłoszenie Pana Zbigniewa Ciepłowskiego (kartka).
  2. Od dzisiaj Księża Biskupi znieśli dyspensę od obowiązku uczestniczenia we Mszach Świętych. Serdecznie zachęcam do wypełniania w tym zakresie przykazania Bożego: „Pamiętaj, aby dzień święty święcić” i przykazania kościelnego, które je uzupełnia i wyjaśnia jak taki dzień powinniśmy świętować: „W niedzielę i święta nakazane uczestniczyć we Mszy świętej i powstrzymać się od prac niekoniecznych”. Oprócz niedziel świętami nakazanymi do uczestnictwa we Mszy Świętej są: uroczystość Narodzenia Pańskiego (25 grudnia); uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki (1 stycznia); uroczystość Objawienia Pańskiego (6 stycznia); uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało); uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia) i uroczystość Wszystkich Świętych (1 listopada).
  3. Proszę dokładnie sprawdzić intencje Mszy Świętej na ten tydzień. Kolejne Msze Święte są po nabożeństwie czerwcowym, czyli o godz. 19.00 lub 19.30. Przy zamawianiu mogłem tego nie uwzględnić.
  4. 10 i 11 lipca chcemy udać się z pielgrzymką do Warszawy – Choszczówka – miejsce pobytu Prymasa Wyszyńskiego; Niepokalanów, Pabianice i Zduńska Wola – O. Maksymilian Maria Kolbe; Kalisz – Święty Józef; Częstochowa. Program pielgrzymki jest wyłożony. Zapraszam do zapisów.
  5. Chcemy, aby w połowie września odbyły się przełożone Misje Święte w naszej parafii. Po ustaleniu z o. Misjonarzem i wydrukowaniu programów, Radni Parafialni dostarczą je do naszych domów – po następnej niedzieli. Bardzo proszę też o składkę na utrzymanie cmentarza. Postanowiliśmy wraz z Radę, że przy tej okazji można będzie na ręce radnych przekazać dowolną „składkę gospodarczą”. Przeznaczymy ją na organizacje odpustu, a także wydatki związane z kościołem (zapłatę ostatniej części za okna oraz przygotowywane elementy dekoracyjne na ołtarz i ambonę) oraz pracami w Domu Parafialnym. Dziękuję bardzo wszystkim, którzy oprócz ofiar na tacę, składają także swoje indywidualne ofiary. Dzięki temu to co jest w kościele zrobione (ołtarze, itd.) jest już opłacone i wpłacona zaliczka na elementy przy ołtarzu i ambonie.
  6. W czwartek Uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela.
  7. Kościół sprzątały (kartka).
  8. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  10. W czwartek odbył się pogrzeb ś.p. Janusza Wilka. Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu przez wstawiennictwo Matki Boskiej. Zdrowaś Maryjo …, Wieczny odpoczynek … .