XIII Niedziela w ciągu roku A.D. 2019 – 30 czerwca 2019 r.

1. W środę Święto Świętego Tomasz Ap.
  2. W tym tygodniu nabożeństwa z racji pierwszego czwartku, piątku i soboty, po Mszach Świętych o godz. 18.00. Spowiedź święta przed Eucharystią. W piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych.
  3. W niedzielę odpust w Siedliskach.
  4. Na nasz odpust i dożynki został zaproszony o. Paulin Jerzy Kielech z Bachledówki. Długie lata spędził na Jasnej Górze. Odpust będzie w niedzielę 25 sierpnia. W sobotę wieczorem, o godz. 19.30 będzie Eucharystia z ostanim dziem nowenny i Apelem Jasnogórskim. Msza Święta na cmentarzu w niedzielę 18 sierpnia, po różańcu wypominkowym, o godz. 16.00, połączona ze spowiedzią przed odpustem.
  5. Zostały już ostatecznie zamówione okna aluminiowe do całego kościoła. Będą one wstawione w tym roku (w całym kościele). Koszt okien, robocizny oraz parapetów nie przekroczy 100000 zł. Płatność jest rozdzielona na trzy lata z możliwością wcześniejszej spłaty. Już teraz na ten cel mamy na koncie ok. 33000 zł. Chciałbym prosić, aby przy okazji dobrowolnego datku podczas zbiórki w sierpniu na dożynki, przekazać też kwotę 50 zł na okna. Cieszę się i dziękuję za indywidualne wpłaty. Jeśli ktoś w tym czasie nie będzie mógł złożyć takiej składki może to zrobić i później. Kosztem dodatkowym będzie jeszcze odnowienie witraża oraz pomalowanie przez nas nawy głównej.
  6. W ostatnim czasie złożono ofiary bezimienne na kościół (wymianę okien): 100, oraz dwie ofiary po 70 zł. Bóg zapłać.
  7. Bóg zapłać za dary przekazane na oazę. Już je zawiozłem. Gdyby ktoś jeszcze chciał się podzielić płodami ziemi, można zostawiać przy Domu Parafialnym.
  8. Trwają prace przy rozprowadzeniu ogrzewania w kościele.
  9. Dziękuję sprzątającym kościół (kartka). Intencje na bieżący tydzień (kartka).
  10. 03 sierpnia wyruszy z Lublina Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcam do modlitwy w tej intencji, a także do pielgrzymowania.
  11. Zapowiedź przed zawarciem sakramentu małżeństwa: Przemysław Brzyski, kaw. i Oleśnik par. tut. i Izabela Portka, panna ze Świdnika, par. NMP Matki Kościoła.
  12. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedzielę, Mały Gość Niedzielny.
  13. W tamtym tygodniu odbył się pogrzeb ś.p. Czesławy Woźniak. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu przez wstawiennictwo Matki Bożej. Zdrowaś Maryjo…