XIV Niedziela w ciągu roku A.D. 2020 – 05 lipca 2020 r.

1. Dziękujemy Bogu za dar nowego Biskupa w naszej Archidiecezji, który otrzymał święcenia w ostatni poniedziałek.
  2. W naszej Archidiecezji rozpoczął się III Synod. Prace jego trwają na różnych szczeblach, m. inn. na szczeblu diecezjalnym i parafialnym. W naszej parafii także został powołany zespół synodalny. Wraz z rozwojem prac synodalnych, będziemy proszeni o różne opinie, wskazania, uwagi. To wszystko na bieżąco możemy czynić zgłaszając je do Proboszcza bądź bezpośrednio drogą mailową do komisji synodalnych. Informacje o Synodzie zawarte są na folderach które dostarczyłem do domów w Wielkim Poście.
  3. Dzięki sponsorowi, został zakupiony zegarek J, który znajduje się w prezbiterium.
  4. W tym tyg wspominamy w Liturgii: poniedziałek – bł. Marię Teresę Ledóchowską i święto Apostolstwa Chorych, środę – Św. Jana z Dukli, sobotę – Św. Benedykta.
  5. W tym roku piesza pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy 4 sierpnia. Zapisy drogą elektroniczną na stronie www.pielgrzymka.lublin.pl do 10 lipca. Pielgrzymka będzie szła na zasadzie sztafety. Możemy też wesprzeć finansowo pielgrzymkę w ramach funduszu „Idę z Tobą”.
  6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła (kartka)
  7. Intencje Mszalne na bieżący tydzień (kartka).
  8. Polecam aby zabrać Gościa Niedzielnego, Niedzielę.
  9. Zapowiedzi przedślubne: Karol Paweł Marek, kawaler z Oleśnik i Paulina Wiktoria Mazurek, panna z Oleśnik, oboje par. tut.; Paweł Karwacki, kaw. z Kijan, par. tam. I Julia Buchajczyk, panna z Oleśnik, par. tut.
  10. We wtorek, o godz. 10.00 odbędzie się pogrzeb śp. Czesławy Gładysz. Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu, przez wstawiennictwo MB. Zdrowaś Maryjo …, Wieczny odpoczynek …