XIX Niedziela w ciągu roku A.D. 2018 – 12 sierpnia 2018 r.

1. Długa droga przed nami. Stąd do wieczności. To jednocześnie bardzo blisko, tu gdzie mieszkają nasi najbliżsi, tu gdzie pracujemy i wypoczywamy. Ta droga nie prowadzi gdzieś tam, daleko, ale do samego wnętrza, do serca, gdzie przebywa Bóg, gdzie jest wieczność. Wyjątkowa droga i specjalny pokarm Chleb żywy, który z nieba zstąpił, żebyśmy się nie zagubili ani nie zniechęcili i dotarli do celu.
  2. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach:
  3. W tym tygodniu m. inn. wspominamy:

– we wtorek wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego

– we środę – uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte w tym dniu o godz. 9.00, 11.00, 12.00 i 18.00. W tym dniu podczas Mszy Świętych pobłogosławimy zboża, zioła i owoce.

– w piątek – Świętego Jacka

1. Dzisiejsze ofiary zebrane na tacę przekażemy na Centrum Charytatywne Caritas w Krasnymstawie.
  2. Już za tydzień w niedzielę 19 sierpnia na tydzień przed odpustem, będziemy modlić się na cmentarzu grzebalnym za naszych bliskich zmarłych, modlitwą różańcową o godz. 16.00, a po niej odprawimy Eucharystię. Można jeszcze zabrać kartki, gdzie wypiszemy imiona i nazwiska naszych zmarłych, na modlitwę różańcową i Eucharystię.
  3. Dziękuję serdecznie za sprzątanie kościoła oraz za złożone ofiary (sprzątały oraz po 10 zł złożyły: Baczewska Renata, Olejarz Teresa, Kulisz Marta; dołączyła 20 zł Kwaśnik Katarzyna). Myślę że przed odpustem będzie potrzeba większej ilości osób, aby pięknie wysprzątać kościół. Serdecznie o to proszę.
  4. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny i Niedzielę.
  5. Biskup Mieczysław Cisło zaakceptował program wizytacji. Odwiedzi cmentarz parafialny ok. 8.30, a później w eskorcie samochodów straży pożarnej przejedzie obok remizy i stamtąd przejdziemy do kościoła.
  6. W środę w Uroczystość Wniebowzięcia NMP zapraszam do Domu Parafialnego Radę Parafialną na spotkanie, na godz. 19.00.
  7. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.00 zapraszam młodzież, która chce pomóc w organizacji Festynu – 30 września.
  8. Przyjmuję jeszcze zapisy na pielgrzymkę do Częstochowy i Gidel w sobotę 6 października. Koszt pielgrzymki to ok. 70 zł. Wyjazd, ok. 5.00 rano spod kościoła, powrót ok. 22.00.
  9. Zapowiedzi przedślubne: Michał Jeleniewski, kaw. z Trawnik, par. tam. i Angelika Magdalena Pać, panna z Oleśnik, par. tut.
  10. Na stoliku pod chórem znajdują się kartki z danymi (strona internetowa, mail, konto parafialne) naszej parafii.