XIX Niedziela w ciągu roku A.D. 2021 – 08 sierpnia 2021 r.

1. Dzisiaj po Mszach Świętych możemy wesprzeć ofiarami do puszki przy wyjściu z kościoła Ruch Światło-Życie. Udało się im pozyskać znaczne środki na przystosowanie szkoły podstawowej w Zalesiu na dom rekolekcyjny. Jednak potrzeba jeszcze pieniędzy na wkład własny i prace niezwiązane z projektem. Bóg zapłać za posługę w naszej wspólnocie Ks. Konradowi Żyśko.
  2. Za tydzień 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte o godz. 9.00, 11.00 oraz 16.00 na cmentarz parafialny, gdzie będziemy modlić się najpierw różańcem za naszych zmarłych, a później odprawimy Mszę Świętą. Przygotowane są kartki, które możemy zabrać,  a po wypełnieniu przynieść do kościoła. W tym dniu w kościele i na cmentarzu pobłogosławimy zboża, zioła i owoce.
  3. Od jutra możemy zgłaszać się na pieszą pielgrzymkę z Lublina do Wąwolnicy. Przed samymi Misjami Parafialnymi, w sobotę 4 września, chcemy otoczyć modlitwą naszą parafię. Wyjazd do Lublina autokarem z parkingu, o godz. 6.00. Powrót z Wąwolnicy autokarem do domu, po Mszy Świętej o godz. 18.00 na błoniach sanktuarium w Wąwolnicy wraz z innymi pielgrzymami. Przemarsz na trasie Lublin – Wąwolnica to ok. 35 km. Informacje co należy zabrać będę przekazywał indywidualnie zainteresowanym.
  4. W pon. Wspominamy Św. Teresę Benedyktę od Krzyża, we wtorek, Św. Wawrzyńca, a w środę Św. Klarę.
  5. W piątek, 13 dzień miesiąca i Różaniec Fatimski, po Mszy Świętej o godz. 18.00. W sobotę wspominamy Św. Maksymiliana Marię Kolbe – 80 rocznicę Jego heroicznej, męczeńskiej śmierci w obozie koncentracyjnym. Po Mszy Świętej, o godz. 18.00 będzie nabożeństwo i możliwość oddania czci relikwiom Świętego.
  6. Poczęstujmy się zimnym napojem oraz cukierkiem wychodząc z kościoła. Jeśli ktoś będzie chciał wrzucić tam do puszki ofiarę, to dochód z tego przeznaczymy na organizację Festynu Parafialnego.
  7. Kościół sprzątały (kartka).
  8. Bóg zapłać za ofiarę na kościół w kwocie 100 zł. Bóg zapłać Panu Bogdanowi i Kazimierzowi za wykoszenie trawy na cmentarzu i za prace przy odnowieniu toalet przy parkingu, a Panu Piotrowi za wywiezienie śmieci z cmentarza.
  9. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).