XVI Niedziela w ciągu roku A.D. 2021 – 18 lipca 2021 r.

1. Dziękuję serdecznie za wspólne pielgrzymowanie. Dziękuję wszystkim za ten piękny czas oraz złożony dar na potrzeby parafii. Dziękuję za pomoc i zastępstwo tu w parafii Ks. Tomaszowi Musiejowi oraz za grę i śpiew w ostatnią niedzielę Panu Maciejowi Olechowi. Ks. Tomaszowi dziękuję także za kolejne dni zastępstwa.
  2. Za tydzień pobłogosławię pojazdy i kierowców, po Mszach Świętych. W kościele będzie można nabyć breloczki, a podczas błogosławieństwa będziemy mogli złożyć ofiary w ramach akcji MIVA, z której dochód jest przeznaczony na zakup samochodów itd. dla polskich misjonarzy. Ta akcja to 1 grosz za 1 szczęśliwie przejechany kilometr.
  3. Za tydzień w niedzielę, na prośbę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, będziemy też obchodzona w Kościele w Polsce dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Abp Stanisław Gądecki napisał: „Jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych w nawałnicach, burzach oraz powodziach w Niemczech, Belgii i Holandii naszą modlitwą oraz ofiarą. Błagajmy Boga o nadzieję, dla tych, którzy ucierpieli oraz o ducha solidarności, troski i współodpowiedzialności dla wszystkich ludzi dobrej woli, mogących przyjść z pomocą poszkodowanym”. Z racji tego że za tydzień będziemy święcić pojazdy, już dzisiaj po Mszy Świętej przeprowadzamy zbiórkę do puszki, która zostanie przekazana poszkodowanym za pośrednictwem Caritas.
  4. W czwartek wspominamy Św. Marię Magdalenę, w piątek Św. Brygidę, a w sobotę Św. Kingę.
  5. Kościół sprzątały (kartka).
  6. Sprzątający przekazali na potrzeby parafii kwotę 2000 zł. Bóg zapłać.
  7. Rozliczenie zbiórki podam w następną niedzielę.
  8. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).