XVII Niedziela w ciągu roku A.D. 2018 – 29 lipca 2018 r.

1. Nie wystarczą nasze własne możliwości, aby zaspokoić nasze i innych pragnienia. Ale Pan sam chce nam dać środki i siły. Przeżywamy Eucharystię jako doświadczenie wielkiej, nieskończonej miłości Syna Bożego, który samego siebie wydaje za nas. Bóg, który naprawę w nas zamieszkuje, czyni nas swoimi naśladowcami i prowadzi nas do braci.
  2. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach:
  3. W tym tygodniu m. inn. wspominamy:

– we wtorek – Św. Ignacego z Loyoli

– we środę – Św. Alfonsa Marii Liguoriego oraz początek sierpnia i rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Zapraszam w tym dniu oprócz Eucharystii, także na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i multimedialną prezentację – po Mszy Świętej o godz. 18.00.

– we czwartek – możemy uzyskać w kościołach parafialnych odpust zupełny zwany Porcjunkula (nawiedzając kościół i odmawiając pobożnie Ojcze nasz i Wierzę w Boga)

– w sobotę – Świętego Jana Marii Vianneya

1. W czwartek – pierwszy miesiąca będziemy modlić się o powołania kapłańskie. W pierwszy piątek, nabożeństwo po Mszy Świętej o godz. 18.00. Od 17.00 możliwość skorzystania ze spowiedzi. Tego dnia odwiedzę chorych od godz. 8.30. Jeśli nastąpiła jakaś zmiana proszę mnie poinformować. W pierwszą sobotę nabożeństwo o godz. 17.00.
  2. Zapraszam kandydatów do sakramentu bierzmowania w piątek do spowiedzi, a także na spotkanie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Podam szczegóły bezpośredniego przygotowania.
  3. Przygotowując się do uroczystości odpustowej przypominam także o pamięci za naszych zmarłych. 19 sierpnia – tydzień przed odpustem – odprawimy za zmarłych Eucharystię na cmentarzu parafialnym. Już teraz możemy zabrać kartki, aby na nich wypisać imiona i nazwiska naszych zmarłych. Czytelnie wypełnione przynosimy do zakrystii.
  4. Rozpoczyna się miesiąc sierpień. To miesiąc naznaczony uroczystościami Maryjnymi. Na 15 min przed Mszą Świętą o godz. 9.00 w niedzielę będziemy śpiewać Godzinki ku czci NMP. Przypominam też o koronce do Bożego Miłosierdzia w niedzielę o godz. 8.25 i różańcu o godz. 10.30.
  5. Miesiąc sierpień to czas także abstynencji od alkoholu. W naszej parafii odnalazłem „Księgę Trzeźwości”. Jest ona wyłożona na stoliku pod chórem. Zachęcam do przemyślenia i podjęcia decyzji o abstynencji: w sierpniu, na rok, na całe życie lub od 4 sierpnia do 11 listopada – 100 dni abstynencji na 100 lecie Odzyskania Niepodległości.
  6. Dziękuję serdecznie za sprzątanie kościoła oraz za złożone ofiary – kartka.
  7. W ramach akcja: „1 grosz za 1 przejechany kilometr”, zebraliśmy 688,07 zł. Bóg zapłać.
  8. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny i Niedzielę.
  9. Zapowiedzi przedślubne: Łukasz Karol Zawada, kaw. z Siostrzytowa, par. Biskupice i Natalia Wilk, panna z par. tut; Marek Banok, kaw. z par. tut. i Wioletta Dominika Panecka, panna z Siostrzytowa, par. Biskupice; Konrad Psujek, kaw. z par. tut. i Paulina Poliszuk, panna z Dobromyśla, par. Siedliszcze.
  10. Składam serdeczne podziękowanie w imieniu swoim i nowego moderatora Ruchu Światło-Życie Ks. Jerzego Krawczyka za dary które przynieśliście i które zawiozłem na rekolekcje oazowe. Było ich bardzo dużo J
  11. Za tydzień w niedzielę „Dzień Otwartych Drzwi – Domu Parafialnego”. Ciastko mile widziane. Kawę i herbatę już mam i poczęstuję J
  12. W piątek odbył się pogrzeb Mieczysława Dańko, lat 89. Polećmy go w modlitwie: Zdrowaś Maryjo, Wieczny odpoczynek.