XVII Niedziela w ciągu roku A.D. 2020 – 25 lipca 2020 r.

1. Dzisiaj szczególnie polecamy w modlitwie wszystkich kierowców i podróżujących, prosząc o rozwagę, bezpieczeństwo i opiekę Bożą oraz wstawiennictwo Świętego Krzysztofa. Po Mszy Świętej odmówimy modlitwę błogosławieństwa pojazdów i podróżujących, a później przejdę aby pokropić pojazdy wodą święconą. Rozdamy obrazki z modlitwą. Przy tej okazji będą zbierane pieniądze na MIVA POLSKA. Akcja ma na celu wesprzeć polskich misjonarzy w zakupie środków transportu. A jest to nasze podziękowanie za szczęśliwe podróżowanie. 1gr za 1 km!!! Są na stoliku pod chórem wyłożone breloczki i znaczki do przyklejenia w samochodzie – możemy je zabrać.
  2. W poniedziałek zostały naprawione nasze organy. Wszystkie klawisze już także działają.
  3. W tym tyg. wspominamy w Liturgii: środę – Św. Marty, piątek – Św. Ignacego Loyoli, a w sobotę Św. Alfonsa Marię Liguoriego. W tym tyg. przypada I sobota miesiąca. Nabożeństwo przy wystawionym Najświętszym Sakramencie będzie o godz. 17.30. Msza Święta miesięczna za Ojczyznę i Radio Maryja odprawię za tydzień.
  4. Zaczynamy miesiąc sierpień. Niech ten czas będzie dla nas zachętą do abstynencji od alkoholu. Swoją deklarację abstynencji możemy potwierdzić wpisem do Księgi Trzeźwości.
  5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła (kartka).
  6. Bóg zapłać za prace przy kapliczce MB Bolesnej. Dokończenie skuwania tynku i przygotowanie do suszenia oraz za przygotowanie ogrodzenia i pomalowanie betonu: Państwu Wiesławowi i Krystynie oraz Małgorzacie Iwańczuk; Państwu Jackowi, Annie i Michałowi Iwańczuk; Łukaszowi Górnemu i Julii Berneckiej. Dziękuję za doradztwo jak zabezpieczyć ściany w kapliczce i zrobić wentylację. Chcemy pod koniec lata po wyschnięciu dokonać tych prac. Także planujemy przygotowanie tablicy informacyjnej oraz okazjonalnej upamiętniającej ocalenie z zarazy cholery z 1726 roku, w 110 roku od rozpoczęcia budowy, a w 99 r zakończenia.
  7. Msza Święta na tydzień przed odpustem, na cmentarzu parafialnym będzie w niedzielę 16 sierpnia. Różaniec wypominkowy za zmarłych (karty są wyłożone na stoliku), o godz. 16.00, a później Msza Święta. Od godz. 16.00 będzie możliwość spowiedzi przed odpustem. Odpust i nasze dożynki 23 sierpnia. Został zaproszony nasz misjonarz, który poprowadzi także Misje Parafialne w październiku.
  8. Radni nasi przyjdą do nas w najbliższym czasie. Zgodnie ze zwyczajem, zbiorą ofiary na przygotowanie odpustu i naszych dożynek parafialnych, a także ostatnią zbiórkę na spłatę okien w wysokości 50 zł. Może uda się w tym roku całość spłacić (30000 zł).
  9. Intencje Mszalne na bieżący tydzień (kartka).
  10. Polecam aby zabrać Gościa Niedzielnego, Niedzielę.
  11. Zapowiedzi przedślubne: Karol Paweł Jersak, kaw. z Oleśnik i Sylwia Anna Kowalska, panna z Oleśnik, oboje par. tut.
  12. Coraz więcej pracy czeka na polach, także przy żniwach. Niech czuwa nad Wami Bóg i miejcie pewność, że każdego dnia modlimy się tu w kościele sprawując Mszę Świętą. A jeśli czas Wam pozwoli zachęcamy także do wspólnej modlitwy i wytchnienia przy Bogu.