XVIII Niedziela w ciągu roku A.D. 2018 – 05 sierpnia 2018 r.

1. Chleb Eucharystyczny jest chlebem życia, ale też zarazem chlebem próby. Czy mamy odwagę uwierzyć, że ten prosty opłatek ukrywa boską obecność samego Chrystusa? To jest pokarm, którego moc przekracza wszystko inne. Chleb, który daje życie.
  2. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach:
  3. W tym tygodniu m. inn. wspominamy:

– w poniedziałek – Święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte w tym dniu odprawimy o godz. 9.00, 11.00 i 18.00. W kaplicy parafii Piaski, w Kozicach odpust.

– we środę – Św. Dominika

– we czwartek – Święto Świętej Teresy Benedykty od Krzyża – patronki Europy

– w piątek – Świętego Wawrzyńca

– w sobotę – Świętej Klary

1. Za tydzień ofiary zebrane na tacę przekażemy na Centrum Charytatywne Caritas w Krasnymstawie.
  2. Organizatorzy dożynek powiatowo – gminnych w Trawnikach, zwracają się z prośbą o udostępnienie starych pojazdów (bryczki, sanie, motorowery, rowery) w celu zorganizowania wystawy w dniu 9.09.2018 roku. Zgłoszenia prosimy kierować do sołtysa do 14 sierpnia.
  3. Kartki z wypisanymi imiona i nazwiska naszych zmarłych, na modlitwę różańcową i Eucharystię na cmentarzu, możemy składać w koszyczku przy ołtarzu lub w zakrystii.
  4. Przypominam o dobrowolnych postanowieniach – poście od alkoholu. Nasze przyrzeczenia możemy wpisać w „Księgę Trzeźwości”.
  5. Dziękuję serdecznie za sprzątanie kościoła oraz za złożone ofiary – kartka.
  6. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny i Niedzielę.
  7. Ze względu na to, że podczas uroczystości odpustowej i naszych dożynek odbędzie się wizytacja parafii i bierzmowanie, to wydarzenie przygotowujemy wspólnie. Rada Parafialna wraz ze mną poprosiła o bycie gospodarzem Katarzynę i Rafała Banachów. Serdecznie dziękujemy za zgodę i zaangażowanie. Po ustaleniu z Ks. Biskupem podamy szczegółowy program. Wstępnie planujemy powitanie Ks. Biskupa obok remizy o godz. 8.30. Stamtąd przejdziemy do kościoła. Podczas Mszy Świętej o godz. 9.00 zostanie udzielony sakrament bierzmowania naszej młodzieży. Procesja z wieńcem dożynkowym odbędzie się z budynku Domu Parafialnego, a Suma Odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.00.
  8. W związku z organizacją tych uroczystości zwracamy się o dobrowolne wsparcie. Radni przejdę i poproszą o nie w tym tygodniu. Bóg zapłać za Wasze ofiary.
  9. Już niedługo nasza parafia będzie przeżywała 35 lecie erygowania. 30 września będziemy na Mszach Świętych dziękować Bogu i ludziom za dzieło kościoła i parafii. Tego dnia po południu od 14.00 do 18.00, planujemy zorganizowanie Festynu. Ustaliliśmy, że to wydarzenie będzie przygotowane przez młodzież naszej parafii – oczywiście z pomocą całej parafii. Zapraszam więc młodzież, która chce się włączyć w organizację tego wydarzenia na spotkanie do Domu Parafialnego w następną niedzielę, 12 sierpnia, po Mszy Świętej o godz. 11.00. Wszystkich parafian zapraszam na pielgrzymkę do Częstochowy i Gidel w sobotę 6 października. Szczegóły podam w następną niedzielę. Zapisy tutaj!
  10. Miło mi poinformować, że nasza parafia od piątku ma stronę internetową (oleśniki.diecezja.lublin.pl) i profil na Facebook (parafia pw MB Częstochowskiej w Oleśnikach). Korzystajmy też i z tych wynalazków. Tu znajdziemy wszystkie informacje wraz z intencjami.
  11. Przy wejściu do kościoła obok kropielnicy zawisł krzyż, który przez lata stał przy ołtarzu. Myślę, że to godne miejsce. Mamy też możliwość oddawania czci krzyżowi. Zamówiłem 3 klęczniki dębowe z obiciem zielonym – pasujące do krzeseł w prezbiterium. Będą potrzebne na wizytację, a także na sakrament małżeństwa i inne uroczystości. Dziękuję Ks. Tomaszowi Musiejowi za ofiarę na nie.
  12. Zapowiedzi przedślubne: Konrad Psujek, kaw. z par. tut. i Paulina Poliszuk, panna z Dobromyśla, par. Siedliszcze; Michał Jeleniewski, kaw. z Trawnik, par. tam. i Angelika Magdalena Pać, panna z Oleśnik, par. tut.
  13. Zapraszam po Mszy Świętej na „Dzień Otwartych Drzwi – Domu Parafialnego”.