XVIII niedziela w ciągu roku A.D. 2022 – 24 lipca 2022 r.

1. Jutro rozpoczynamy miesiąc sierpień – miesiąc Maryjny, a także miesiąc abstynencji do której serdecznie zachęcam. Za tydzień w I niedzielę miesiąca po Mszach Świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy Św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  2. Jutro też będziemy obchodzić 78 rocznicę Powstania Warszawskiego.
  3. We wtorek będąc w kościele możemy uzyskać odpust zupełny – Porcjunkula. Przywilej dzięki Św. Franciszkowi z Asyżu. Warunek to stan łaski – bez grzechu i modlitwa Ojcze nasz i Wierzę w Boga. W czwartek wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya.
  4. W tym tyg. także I czwartek, piątek, sobota. Nabożeństwa po Mszach Świętych.
  5. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzę chorych od godz. 9.00. W sobotę przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte, o godz. 9.00 i 18.00.
  6. Za dwa tygodnie 14 sierpnia, o godz. 16.00, będziemy modlić się na cmentarzu parafialnym za naszych zmarłych, a później odprawimy Mszę Świętą. Przygotowane są kartki, które możemy zabrać,  a po wypełnieniu przynieść do kościoła.
  7. Chcemy w sobotę 3 września zorganizować podobnie jak w minionym roku pielgrzymkę pieszą do Wąwolnicy. Wyjazd do Lublina autokarem i powrót z Wąwolnicy autokarem do domu. Przemarsz na trasie Lublin – Wąwolnica. Już jest możliwość zapisywania.
  8. Wspólnie z parafią w Biskupicach, chcemy udać się na pielgrzymkę do MEDZIUGORJE w dniach 21.10-29.10. 2022. Koszt: 700zl i 220 euro (całość: 1750 zł). W programie. Codzienny modlitewny program wieczorny. Góra Krizewac. Góra Objawienia Tihalina Mostar Surmanci Wodospady Verpic sanktuarium MB z Lourd nad Adriatykiem. Cena obejmuje: Przejazd autokarem Ubezpieczenie. Obiad w drodze do MEDZIUGORJE i w drodze powrotnej. Nocleg w Chorwacji z posiłkami obiadokolacja i śniadanie  w drodze do MEDZIUGORJE Noclegi w pensjonacie w centrum MEDZIUGORJE: Wyżywienie 2 posiłki dziennie (obfite) śniadanie i objadokalacja Opłaty parkingów Opieka przewodniczki w MEDZIUGORJE. Zapisy u mnie.
  9. Kościół sprzątały (kartka).
  10. Bóg zapłać za ofiarę na kościół 150 zł i 50 zł.
  11. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  13. W czwartek odbył się pogrzeb ś.p. Mieczysława Pawelca. Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu przez wstawiennictwo Matki Bożej. Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek …