XX Niedziela w ciągu roku A.D. 2018 – 19 sierpnia 2018 r.

1. Prawdziwa mądrość jest darem, którego Bóg nie skąpi nikomu. Trzeba stać się naprawdę prostym człowiekiem, żeby ten Boży dar przyjąć. Takiej mądrości bliżej jest do życia niż do wiedzy. Do prawdziwego życia, które polega na tym, że znajduje się i miłuje Boga we wszystkim i ponad wszystko.
  2. Pragnę serdecznie podziękować całej wspólnocie parafialnej za wsparcie udzielone mi w ostatnim czasie – po śmierci mojego taty. Za Waszą modlitwę i obecność w przededniu i w dniu pogrzebu. Dziękuję za każde słowo i zainteresowanie. To podziękowanie składam na ręce ks. Tomasza Musieja (pomógł mi dużo i chętnie mnie zastąpił) i Pani Joli – Pani Sołtys.
  3. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach:
  4. W tym tygodniu m. inn. wspominamy:

– w poniedziałek Św. Bernarda

– we wtorek Świętego Piusa X

– we środę NMP Królowej

– w piątek – Świętego Bartłomieja

1. Dziękuję serdecznie za sprzątanie kościoła oraz za złożone ofiary. Kartka
  2. Dzisiaj spotkamy się na cmentarzu grzebalnym. O godz. 16.00 różaniec, a o godz. 17.00 Msza Święta za zmarłych. Kartki wypominkowe możemy jeszcze składać w kościele lub już na cmentarzu.
  3. W następną niedzielę wielkie święto naszej parafii. Będziemy witać Ks. Biskupa o godz. 8.30 przy remizie. Wcześniej nawiedzi cmentarz i w eskorcie straży przejedzie pod kościół. Podczas Mszy Świętej o godz. 9.00 Ks. Biskup udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży (16 osobom). Otaczamy młodzież naszą modlitwą. O godz. 12.00 suma odpustowa połączona z dożynkami i sprawozdaniem w związku z wizytacją biskupią. Po sumie procesja Eucharystyczna dookoła kościoła. Bardzo proszę, aby zatroszczyć się o zabranie wszystkich chorągwi i feretronów, dziewczynki i chłopców zapraszam w stroju komunijnym do sypania kwiatów i niesienia różańca. Serdecznie Was zapraszam do obecności i modlitwy, abyśmy razem tworzyli to święto. Proszę też o Oleśnickie dary, które chcemy spakować do kosza dla Ks. Biskupa i wręczyć podczas sumy odpustowej. Mnie zachęcacie do jedzenia naszej zdrowej żywności, więc i Biskupa też możemy. Mogą to być nasze wyroby, miód, zioła, przetwory, a nawet pewnie pierogi J Można to przynosić w sobotę wieczorem do Domu Parafialnego.
  4. Radni na organizację dożynek/wizytacji zebrali kwotę 3655 zł. Składam serdeczne Bóg zapłać za ten dar. Z tej kwoty, m.inn. został zamówiony wieniec dożynkowy, dekoracja w kościele i na zewnątrz, poczęstunek dla wszystkich po sumie odpustowej na zewnątrz kościoła oraz posiłek w Domu Parafialnym. Całościowe rozliczenie przedstawimy po odpuście.
  5. Dziękuję serdecznie za ofiary bezimienne, które zostały złożone na zakup klęczników. Jest ich 3. Kosztowały 2000 zł. Polecam się waszej ofiarności.
  6. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny i Niedzielę.
  7. Wczoraj sakrament małżeństwa zawarli Piotr Sternik i Justyna Mazurek. Otaczamy ich naszą modlitwą i prosimy aby ich miłość pięknie mogła się rozwijać.
  8. Nowenna do M.B. Częstochowskiej – przygotowująca nas do uroczystości odpustowych, odprawiana jest codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Teraz także po błogosławieństwie w ten sposób się pomodlimy.