XX niedziela w ciągu roku A.D. 2022 – 14 sierpnia 2022 r.

1. Dzisiaj o godz. 16.00, będziemy modlić się na cmentarzu parafialnym za naszych zmarłych różańcem wypominkowym, a później odprawimy Mszę Świętą. Od godz. 16.00 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty na cmentarzu parafialnym, jako nasze duchowe przygotowanie do Uroczystości odpustowych.
  2.  Dzisiaj wspominamy Św. Maksymiliana Marię Kolbe – rocznicę Jego heroicznej, męczeńskiej śmierci w obozie koncentracyjnym. Po Mszach Świętych będzie możliwość oddania czci relikwiom Świętego.
  3. Jutro Uroczystość Wniebowzięcia NMP oraz Święto Wojska Polskiego i 102 rocznica Cudu nad Wisłą – zwycięskiej bitwy z bolszewikami. Msze Święte w kościele o godz. 9.00 i 11.00. Pobłogosławimy także zboża, zioła i owoce.
  4. Cieszę się już że są zgłoszenia się na pieszą pielgrzymkę z Lublina do Wąwolnicy, w sobotę 3 września. Serdecznie zapraszam jeszcze do zapisu. Możemy wszyscy na kartkach zapisać swoje intencje dziękczynno-błagalne, które poniesiemy w pielgrzymce. Skorzystajmy z kartek na intencje do MB Nieustającej Pomocy, które znajdują się w kościele i do kościoła przynieśmy zapisane intencje. Wyjazd do Lublina autokarem z parkingu, o godz. 6.00. Powrót z Wąwolnicy autokarem do domu, po Mszy Świętej o godz. 18.00 na błoniach sanktuarium w Wąwolnicy wraz z innymi pielgrzymami. Przemarsz na trasie Lublin – Wąwolnica to ok. 35 km. Zabieramy ze sobą suchy prowiant na cały dzień, wodę, wygodne buty, nakrycie głowy i coś od deszczu. Koszt uczestnictwa (przejazdu autokarem to ok. 50 zł).
  5. Od środy będziemy się przygotowywać do Uroczystości MB Częstochowskiej poprzez nowennę, którą będziemy odprawiać po Mszy Świętej, o godz. 18.00. Kolejna Msza Święta będzie z małym opóźnieniem.
  6. Za tydzień w niedzielę naszym uroczystościom odpustowym i dożynkom będzie przewodniczył Ojciec Biały Misjonarz Afryki – Mariusz Bartuzi. Kończy się Jego pobyt w Polsce, tydzień później powróci na Misje. Gościliśmy go tutaj kilkukrotnie i piliśmy dobrą kawę, którą nam przywoził. Będzie na Mszy Świętej, o godz. 9.00 i 12.00 (suma odpustowa). Zachęcam do wsparcia O. Misjonarza (można przynosić dary rzeczowe – płody rolne, bądź ofiary pieniężne przez cały tydzień do Domu Parafialnego lub do kościoła. Sumę odpustową poprzedzimy korowodem dożynkowym, który zaczniemy od Domu Parafialnego ok. 11.15. Pojedziemy na cmentarz pomodlić się a potem wkoło Oleśnik. Przekazanie wieńca dożynkowego i chleba na ręce Starostów Dożynek, przy Remizie Strażackiej, ok godz. 11.400, a później w korowodzie dożynkowym udamy się do kościoła.
  7. Tradycyjnie już w Wigilię odpustu – w sobotę także zapraszam na Mszę Świętą i nowennę do kościoła, na godz. 18.00.
  8. Wspólnie z parafią w Biskupicach, chcemy udać się na pielgrzymkę do MEDZIUGORJE w dniach 21.10-29.10. 2022. Koszt: 700zl i 220 euro (całość: 1750 zł). W programie. Codzienny modlitewny program wieczorny. Góra Krizewac. Góra Objawienia Tihalina Mostar Surmanci Wodospady Verpic sanktuarium MB z Lourd nad Adriatykiem. Cena obejmuje: Przejazd autokarem Ubezpieczenie. Obiad w drodze do MEDZIUGORJE i w drodze powrotnej. Nocleg w Chorwacji z posiłkami obiadokolacja i śniadanie  w drodze do MEDZIUGORJE Noclegi w pensjonacie w centrum MEDZIUGORJE: Wyżywienie 2 posiłki dziennie (obfite) śniadanie i obiadokalacja Opłaty parkingów Opieka przewodniczki w MEDZIUGORJE. Zapisy u mnie.
  9. Dzisiaj, o godz. 12.00 spotkanie Rady Parafialnej w Domu Parafialnym.
  10. Kościół sprzątały (kartka). Bóg zapłać za dekoracje w kościele.
  11. Bóg zapłać Paniom za sprzątanie w Domu Parafialnym. Bóg zapłać za wykoszenie trawy na cmentarzu i wkoło cmentarza Panom: Bogdanowi, Kazimierzowi i Krzysztofowi. Bóg zapłać za zorganizowanie i wywiezienie nieczystości z toalet przy parkingu kościoła.
  12. Bóg zapłać za ofiarę na kościół 200 zł, 100 zł i 100 zł. Bóg zapłać za ofiarę 1000 zł od sprzątających.
  13. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).