XXII Niedziela w ciągu roku A.D. 2018 – 02 września 2018 r.

1. Jeszcze raz pragnę serdecznie podziękować całej wspólnocie parafialnej za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie i przeżycie naszych uroczystości parafialnych. To bardzo dużo pracy i czasu, który poświęciliśmy. Bóg zapłać.
  2. Dziękuję także za troskę o kapliczki. Podobno każdą kapliczką ktoś się opiekuje. Jeśli możecie to proszę o taką informację. Kapliczka Świętego Jana Nepomucena, a dokładnie figura wymaga remontu. Jest ona z drewna. Mamy chętnego kapłana, który może ją odrestaurować. Pewnie potrwa to kilka miesięcy. Później zabezpieczona dłużej posłuży.
  3. Dziękuję Paniom sprzątającym kościół (kartka).
  4. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach:
  5. W tym tygodniu m. inn. wspominamy:

– w poniedziałek – Św. Grzegorza Wielkiego

– w sobotę święto Narodzenia NMP

1. W sobotę odprawimy Msze Święte, o godz. 9.00, 17.00 i 18.00, na których pobłogosławimy ziarno siewne i nasiona. Po Mszy Świętej, o godz. 9.00 zachęcam do włączenia się w narodowe czytanie. Będziemy czytać „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Wraz z Prezydentem i naszą szkołą, zapraszam i ja do włączenia się tą akcję.
  2. Za tydzień w niedzielę podczas Mszy Świętej, o godz. 11.00 pobłogosławimy dzieciom przybory szkolne. Zapraszam serdecznie na tą Mszę Świętą. Dzieci będą otrzymywały pewne pomoce na zakończenie każdej niedzielnej Eucharystii, a najmłodsze po Mszy Świętej indywidualne błogosławieństwo.
  3. Z racji Uroczystości odpustowych w Sanktuarium Matki Bożej w Chełmie (7 i 8 września) planujemy wspólny wyjazd, w piątek, o godz. 20.00 na apel, drogę Krzyżową i pasterkę. Powrót ok. 2.30. Zapisy w zakrystii. Serdecznie zapraszam. Dziękuję grupie 20 osób z naszej parafii, która wczoraj pieszo pielgrzymowała do Wąwolnicy.
  4. Czwartek i piątek, są pierwszymi miesiąca września. Po Mszach Świętych o godz. 18.00 nabożeństwa. W piątek możliwość spowiedzi, od godz. 17.00. Zachęcam także dzieci, aby skorzystały z tego sakramentu na początku roku szkolnego. Odwiedzę w piątek chorych od godz. 8.30.
  5. Jutro Mszą Świętą o godz. 9.00 rozpoczniemy nowy rok szkolny.
  6. Na stoliku pod chórem wyłożona jest lista jadących na pielgrzymkę do Częstochowy 6 października. Sprawdźcie czy wszystko się zgadza i wszystkie osoby jadą, ponieważ już tworzymy listę rezerwową – są jeszcze chętni na wyjazd.
  7. Dzisiaj przy wyjściu z Kościoła do koszyczka pod chórem możemy złożyć ofiary, które przekażemy na „Fundusz wspierania Nauki Chrześcijańskiej”.
  8. Przygotowujemy się do Festynu Parafialnego – 30 września. Już dzisiaj zachęcam do zgłaszania drużyn: piłki nożnej (6+3) i piłki siatkowej (3+1). Listy zgłoszeniowe są wyłożone na stoliku pod chórem. Wypełnione przynosimy za tydzień.
  9. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny i Niedzielę.