XXII Niedziela w ciągu roku A.D. 2021 – 29 sierpnia 2021 r.

1. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiary do puszki na „Fundusz wspierania Nauki Chrześcijańskiej” oraz programy pomocowe i edukacyjne dla dzieci będące pod opieką Caritas.
  2. Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać za Waszą obecność, modlitwę i wspólne dziękczynienie w dniu naszego Odpustu Parafialnego i naszych Dożynek. Trochę było głośno chyba o nas i o tym co się tu działo. Mam nadzieję, że każdy z nas też wychodził podbudowany i słowem i modlitwą oraz całą otoczką tego wydarzenia. Nie było by to możliwe bez konkretnych osób, które pomagały w przygotowaniu i przeżyciu Święta Parafii. To Święto całej parafii więc cieszę się i z tych oddolnych inicjatyw i gotowości służby i tych którzy zostali poproszeni. Za wszystkich modlę się dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 oraz w Misje Święte, 8 września o godz. 9.00.
  3. Przygotowujemy się do Misji Świętych. Proszę Was i o modlitwę indywidualną oraz tą w świątyni. Proszę Was o liczny udział w tak ważnym wydarzeniu – w pełnym uczestnictwie 8 dni misyjnych – oraz o pełne miłości zachęcanie domowników do udziału. Misje Święte, to przede wszystkim słuchanie Słowa Bożego, które pozwala poukładać sobie pewne ważne sprawy związane z wiarą i życiem moralnym w codzienności. Nieraz słowo sprowadzi na ziemię, nieraz poruszy, nieraz uspokoi. Każdego potrzebujemy. Będzie z nami doświadczony Misjonarz O. Stanisław Deleżuch, który przez ten czas nas przeprowadzi. Programy mamy w domu, ale są też wyłożone na stoliku oraz wywieszone. Na bieżąco będziemy o tym przypominać. Pragnę razem z Wami dobrze przeżyć ten czas także dla siebie. Już teraz trwam na modlitwie za to wydarzenie, a w sobotę razem z częścią parafian pójdę w pieszej pielgrzymce do Wąwolnicy w tej intencji. Mamy ponad 30 osób, gdyby ktoś chciał się dołączyć to serdecznie zapraszam. O godz. 6.00 w sobotę autokarem wyjedziemy z parkingu. Po Mszy Świętej jeszcze zainteresowanych proszę o pozostanie w kościele.
  4. Jako przygotowanie do Misji od piątku po Mszy Świętej, o godz. 19.00 do Mszy Świętej w sobotę o godz. 18.00, będzie tu w kościele wystawiony Najświętszy Sakrament. Zachęcam Was do Adoracji i modlitwy w ciszy. Dla zapewnienia ciągłości adoracji i obecności w kościele, proszę o zapisanie się na listę w wybranych godzinach, tak żeby Pan Jezus nie był sam. Sprzątających proszę o posprzątanie kościoła wyjątkowo w piątek.
  5. W ten piątek nie odwiedzę chorych. Zawsze we wrześniu udzielam także sakramentu namaszczenia naszym chorym. Kto może z chorych to zapraszam we środę misyjną do kościoła, na godz. 9.00. Wtedy dla nich będzie też okazja do spowiedzi. Osobom starszym czy na wózku pomożemy w wniesieniu do kościoła, a samochodem wtedy będzie można wjechać pod sam kościół. Do tych, których nie będą jednak mogli tu się dostać, po tej Mszy Świętej udamy się z Misjonarzem do domów. Proszę aby poinformować o tym.
  6. W tym tygodniu zapraszam na Msze o godz. 18.00 i nabożeństwa po nich z racji I czwartku, piątku i soboty.
  7. W niedzielę za tydzień na rozpoczęcie Misji Świętych, o godz. 18.00 spod kościoła wyjdziemy w procesji różańcowej na cmentarz parafialny. Weźmy znicz na groby.
  8. Dzieci na Mszę Świętą na rozpoczęcie roku szkolnego zapraszam za tydzień w niedzielę o godz. 11.00 z poświęceniem przyborów szkolnych, oraz na specjalne spotkanie misyjne w poniedziałek misyjny na godz. 11.00.
  9. Wykonywany jest już audyt energetyczny Domu Parafialnego i Kościoła. Potrwa do końca września. Będzie potrzebny do złożenia oferty, jeśli konkurs zostanie ogłoszony.
  10. Planujemy w ostatnią niedzielę września nasz Festyn Parafialny.
  11. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).