XXIII Niedziela w ciągu roku A.D. 2018 – 09 września 2018 r.

1. Dziękuję serdecznie za wspólne pielgrzymowanie do Sanktuarium w Chełmie. Mszę Świętą w intencji pielgrzymów odprawię, w niedzielę 7 października, o godz. 9.00.
  2. Zbieramy chętnych na drugi autokar do Częstochowy, 6 października. Rozpoczniemy pielgrzymkę – na prośbę już zapisanych osób, o godz. 23.00, w piątek, następnie przejazd na odsłonięcie obrazu.
  3. Dziękuję Paniom sprzątającym kościół (kartka).
  4. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach:
  5. W tym tygodniu m. inn. wspominamy:

– w czwartek – Św. Jana Chryzostoma. Msza Święta, w tym dniu będzie, o godz. 19.00, a po niej Różaniec Fatimski. Ja wcześniej muszę być na spowiedzi przed odpustem w Piaskach.

– w piątek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Uroczystości odpustowe w Piaskach. Suma, o godz. 12.00

– w sobotę NMP Bolesnej – odpust przy kaplicy. Msza Święta o godz. 18.00

1. Przez cały tydzień podczas Mszy Świętych w tygodniu wychowania modlimy się za dzieci, młodzież i wychowawców.
  2. W następną niedzielę, po Mszy Świętej o godz. 11.00, zapraszam do Domu Parafialnego na spotkanie Radę Parafialną.
  3. Wszystkie dzieci zapraszam w każdą niedzielę, na Eucharystię o godz. 11.00. Dzisiaj pobłogosławimy dzieciom przybory szkolne, a najmłodsze po Mszy Świętej otrzymają indywidualne błogosławieństwo. Dla wszystkich są przygotowane pomoce (książeczki do których dzieci wklejają otrzymane po każdej Mszy Świętej naklejki)
  4. Młodzież (od VIII klasy wzwyż) ma swoje spotkania w Domu Parafialnym w I piątki miesiąca po Mszy i nabożeństwie, natomiast dzieci (klasy IV – VII, choć mogą być i młodsi) zapraszam, w każdą sobotę, na godz. 10.00. Pierwsze spotkanie już w najbliższą sobotę. Po nim odbędzie się zawsze spotkanie dla kandydatów na ministrantów oraz ministrantów. Zapraszam wszystkich chłopców do takiej kandydatury. Potrwa ona do kwietnia. Po Wielkanocy będzie uroczyste przyjęcie i obłóczyny ministranckie. Kandydaci na ministrantów zajmują miejsca w pierwszej ławce. Będą mieć swoją listę i po Mszy Świętej zawsze chwilę spotkania.
  5. Przypominam o przynoszeniu fantów na loterię która odbędzie się podczas Festynu. Możemy zgłaszać drużyny piłkarskie oraz do piłki siatkowej.
  6. 13 września odbędzie się w Oleśnikach szczepienie psów przeciwko wściekliźnie. Informacje są wywieszone.
  7. Polecamy prasę katolicką: Mały Gość Niedzielny, Gość Niedzielny i Niedzielę.