XXIII Niedziela w ciągu roku A.D. 2019 – 08 września 2019 r.

1. Dzisiaj w dniu Narodzenia NMP pobłogosławimy ziarno siewne i nasiona. Także dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 11.00 pobłogosławimy przybory szkolne dzieci.
  2. W ostatnim czasie wzmogły się ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk. Bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną nam skalę. Usłyszeliśmy o księżach popełniających samobójstwa i porzucających stan kapłański. Na całym świecie ma miejsce masowe odejście od wiary. To co dotychczas było jasno nazywane grzechem staje się przedmiotem debaty. Płoną kościoły i katedry. Tę listę moglibyśmy jeszcze wydłużać. Lepiej jednak zadać sobie pytanie: co możemy teraz zrobić? Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa. Dlatego zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę w blasku Krzyża Chrystusowego. – Takie słowa kierują do nas organizatorzy akcji „Polska pod Krzyżem”. Mówią, aby zostawić wszystko i dołączyć do modlitwy. 14 września, w sobotę w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, zapraszają do Włocławka do wspólnej modlitwy, a także do włączenia się w modlitwę w swoich wspólnotach. To Święto przypada w wigilię święta Matki Bożej Bolesnej. Dlatego zapraszam Was wszystkich na Eucharystię, przy kapliczce MB Bolesnej, w sobotę, na godz. 19.00. To taki nasz odpust w tym miejscu. To także miejsce, gdzie od bardzo dawna stawiano krzyż, na mogiłach – kurchanie. Może jeden z pierwszych w naszej miejscowości. Niech to miejsce i nasza modlitwa będzie wyznaniem wiary i stawaniem zawsze po stronie krzyża.
  3. Trwają przygotowania do Festynu Parafialnego. Dzisiaj po Mszy Św. O godz. 11.00 zapraszam na spotkanie wszystkich chętnych do organizacji Festynu – także młodzież. Przypominam o przynoszeniu fantów. Można coś samemu przygotować, zrobić, elegancko owinąć. Proszę też o kompot, owoce na kompot i warzywa na grochówkę.
  4. Dziękuję za pielgrzymowanie wczoraj do Chełma.
  5. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Lichenia, Świętej Lipki i Gietrzwałdu proszone są o wpłaty pieniędzy. Także z listy rezerwowej już kilka osób może jechać. Proszę o kontakt.
  6. Zapraszam wszystkie dzieci do uczestniczenia we Mszach Świętych, o godz. 11.00. Trwa przygotowanie do sakramentu Pierwszej spowiedzi i komunii świętej oraz bierzmowania. Zapraszam aby siadać blisko ołtarza. Młodzież otrzymała terminarz spotkań. Przypominam, że są obowiązkowe. Ponadto proszę o uczestnictwo w I piątkach miesiąca (od października do czerwca), tak aby to był nasz dar – wynagradzając za swoje grzechy. Rodzice dzieci komunijnych otrzymali program przygotowania – dzisiaj po Mszy Świętej do niego nawiążę.
  7. Są do odebrania karteczki z terminarzem sobotnich spotkań dzieci i młodzieży w Domu Parafialnym. Zachęcam aby zabrać i zapraszam na spotkania.
  8. Dzieci z poszczególnych klas mają swoją jedną niedzielę w miesiącu do posługi podczas Mszy Świętej: VIII – I niedziela, VII – II niedziela, VI – III niedziela, V – IV niedziela.
  9. Na wymianę okien złożono ofiary: 100 zł, 50 zł i 10 zł. Bóg zapłać.
  10. Kościół sprzątały (kartka). Intencje na bieżący tydzień (kartka).
  11. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedzielę, Mały Gość Niedzielny (z linijką, aby mierzyć wysoko).