XXV Niedziela w ciągu roku A.D. 2018 – 23 września 2018 r.

1. Dzisiaj zebraną tacę przekażemy na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  2. Zamówiłem dwa autokary, którymi pojedziemy do Częstochowy. Już jest 80 osób. Wyjeżdżamy 5 października, o godz. 23.00. W Częstochowie jesteśmy na odsłonięcie obrazu, odprawimy drogę krzyżową, o 9.30 mamy Eucharystię przy obrazie MB Jasnogórskiej. Ok. 15.00 wyjedziemy z Częstochowy do Gidel. Powrót ok. 23.00. Koszt na razie ok. 80 zł. Z każdą następna osobą będzie taniej. Zapraszamy!
  3. Dziękuję Paniom sprzątającym kościół (kartka).
  4. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach:
  5. W tym tygodniu m. inn. wspominamy:

– w czwartek – Św. Wincentego a Paulo

– w piątek – Świętego Wacława

– w sobotę – Święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

1. Odbyło się w minioną niedzielę spotkanie Rady Duszpasterskiej. Wiele spraw zostało omówionych i spisanych. To taka podstawa do różnych działań na najbliższe lata. Na bieżąco o tym będziemy informować. Można też zasięgnąć języka u mnie i u radnych. W najbliższą sobotę zapraszam na godz. 8.00 do Domu Parafialnego mężczyzn, którzy chcieliby pomóc znieść trociny ze strychu. Chcemy położyć styropian i wylewkę. Musimy jednak najpierw przygotować strych.
  2. W następną niedzielę uroczyście dziękować będziemy za 35 lat naszej parafii. Parafia została erygowana dokładnie 3 października 1983 roku przez ks. Arcybiskupa Bolesława Pylaka. Upamiętniając to wydarzenie i dziękując za naszą parafię (świątynię i za ludzi którzy ją tworzyli i tworzą), będziemy modlić się w następną niedzielę. W sposób szczególny zapraszam na Eucharystię o godz. 11.00, poprzedzoną, o godz. 10.45, procesją spod kaplicy MB Bolesnej, z relikwiami: Św. Antonina, Św. Mariana i bł. Marii Karłowskiej. Nie sposób w kilku słowach powiedzieć o tych świętych i ich historii. Wspomnę tylko to, że relikwie tych dwóch pierwszych Świętych Męczenników znajdowały się w portatylu w kaplicy MB Bolesnej. 10 grudnia 1949 roku – taka data widnieje w portatylu – został najprawdopodobniej przygotowany i przekazany parafii Fajsławice i umieszczony w przygotowanym drewnianym ołtarzu w kaplicy, tak aby tam od czasu do czasu można było sprawować Msze Święte. Najprawdopodobniej wtedy kaplica dopiero była uposażana. Na ołtarzu znajduje się też data 1949 rok.
  3. Kim byli nasi patroni – święci których mamy relikwie: Św. Antonin był żołnierzem rzymskim legendarnej Legii Tebańskiej, męczennik (zm. ok. 303). Co ciekawe jego wspomnienie przypada na 30 września, a więc dokładnie za tydzień. Święty Antonin jest patronem Piacenzy i szwajcarskiego miasta Sant’Antonino. Jego relikwie znajdują się w bazylice jego imienia w Piacenzie. Drugi Święty Marian był lektorem. Ujęto go w czasie prześladowania za Waleriana na terenie Numidii, w miejscowości Muguae. Sądzono w Cyrcie (w Algierii) i Lambezie (Lambaesis). Został skazany na śmierć przez ścięcie. Stało się to w r. 259. Wspomnienie przypada dnia 30 kwietnia.
  4. Postanowiliśmy, aby te relikwie wydobyć i przekazać do publicznej czci w kościele. Umieścimy relikwie pod obrazem Świętej Rodziny. Potrzebujemy też relikwiarza. Koszt zakupu to, ok. 700 zł. Polecam się Waszej ofiarności. Kiedy Ks. Tomasz Musiej – nasz rodak dowiedział się o tych relikwiach, postanowił też przekazać relikwie w relikwiarzu – Bł. Marii Karłowskiej, która zmarła w opinii świętości 24 marca 1935 roku, a beatyfikowania przez Jana Pawła II w 1997 roku.
  5. Życiorysy tych świętych przygotuję i będą już do odebrania w następną sobotę i niedzielę. Przed Eucharystią o godz. 11.00 przejdziemy w procesji modląc się Litanią do Wszystkich Świętych w intencji naszej parafii, a po Mszy Świętej będzie można indywidualnie oddać cześć tym świętym przez ucałowanie lub dotknięcie relikwiarzy.
  6. W następną niedzielę serdecznie zapraszam, także na Mszę Świętą o godz. 11.00 roczne dzieci, które w tamtym roku otrzymały sakrament chrztu świętego („Roczki”). Poproszę rodziców tych dzieci o ich zgłoszenie, abym przygotował pamiątki.
  7. W następną niedzielę zapraszamy na Festyn Parafialny na placu obok boiska. Zaczniemy, o godz. 14.00 poświęceniem siłowni w parku wiejskim. Później radośnie będziemy się bawić, śpiewać. Rozegrany zostanie turniej dzieci w piłkę nożną. Przygotowane zostały pokazy fizyczne, sporo dyscyplin sportowych oraz zabaw dla całych rodzin, malowanie twarzy, konkurs na plakat – (malujemy godło Polski, moją rodzinę). Będzie grochówka, kiełbaski, kawa Proboszcza i ciasto Parafian (proszę Was upieczcie i przekażcie na Festyn – najlepiej pokrojone), proszę też przynieście owoce na kompot lub soki – wcześniej. Będzie też loteria fantowa. Przy tych punktach na festynie będą stały puszki, gdzie będzie można złożyć dobrowolny datek, za to co spożyjemy, czy za loterię. Te pieniądze włączymy w pokrycie kosztów festynu oraz na materiały potrzebne dla dzieci i młodzieży podczas spotkań. O godz. 15.00 mecz Księża Archidiecezji Lubelskiej – LKS Oleśnia Oleśniki. Później sporo zabawy, a o 17.00 występ orkiestry dętej GOK Trawniki.
  8. Młodzież zapraszam w tym tygodniu wieczorami do pomocy w przygotowaniu wszystkiego na Festyn.
  9. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny i Niedzielę.