XXV Niedziela w ciągu roku A.D. 2021 – 19 września 2021 r.

1. Ojciec Misjonarz serdecznie dziękuje za gościnę i możliwość poprowadzenia Misji Świętych w naszej parafii oraz za wszystkie dary. Ja także dołączam się do tych podziękowań.
  2. We wtorek święto Św. Mateusza, a w czwartek wspomnienie Św. O. Pio.
  3. W sobotę o godz. 14.00 serdecznie zapraszam wszystkich na „Wyścig dookoła Oleśnik”. Startujemy z parkingu przy kościele, w czterech kategoriach wiekowych. Z młodszymi dziećmi mogą jechać też rodzice. Nagrodzone pucharami lub medalami, zostaną 3 pierwsze miejsca w każdej kategorii wiekowej zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Serdecznie zapraszam do zapisów przez stronę internetową parafii tylko do środy.
  4. W niedzielę od godz. 14.00 do 18.00 zapraszamy bardzo serdecznie do udziału w III Festynie Parafialnym. Tym razem zaczniemy wszyscy razem, na parkingu obok kościoła i terenie zielonym. Bardzo prosimy o zabranie koców bądź karimat, ponadto zostaną z kościoła wystawione także ławki. Podczas Festynu będzie bardzo dużo konkursów od dzieci po dorosłych i seniorów z cennymi nagrodami. Seniorzy w konkursach będą mogli wygrać termometry zdalne, ciśnieniomierze oraz pulsometry. To dar Gminy Trawniki, z pieniędzy przeznaczonych na walkę z COVID. Dorośli będą mogli wygrać robota kuchennego, blendery, mop parowy, odkurzacz do liści, piłki do ćwiczeń i wiele innych cennych nagród. Młodzież i dzieci będą mogli wygrać klocki Jenga, przybory szkolne i wiele zabawek. Ponadto dzięki środkom z Gminy Trawniki będzie dużo słodyczy. Dziękuję bardzo serdecznie naszym parafianom pracującym w Gminie i Panu Wójtowi za wsparcie Festynu. Dziękuję już wielu parafianom, którzy włączyli się w przygotowanie Festynu. Ponadto będziemy mogli nabyć lub zamówić koszulki – tym razem niebieski, napić się kawy, herbaty lub shake, poczęstować się grochówką od Sołtysa i Straży Pożarnej oraz kiełbaskami, watą cukrową i ciastem, o które upieczenie i przyniesienie do Domu Parafialnego wcześniej proszę. Animować naszą zabawę będą Panie z GOKu oraz DJ Drozd. Pomalują dzieciom buzie oraz dadzą balony. Będą też i tańce. Nie będzie w tym roku Loterii Fantowej ale tak czy tak będzie dużo nagród. Plac wkoło parkingu zostanie także zagospodarowany na olbrzymie gry wielkości 5m x 5m i 3m x 3m – będą to Farmer, Piraci, warcaby, kółko i krzyżyk, a także duże bierki i duże kostki do układania Jenga. Rywalizować ze sobą będą mężczyźni w zawodach Strongmena. Będzie można zagrać na dużym stole do tenisa, nietypową rakietką lub pochodzić na nartach kilkuosobowych. Żeby było miło, bardzo proszę aby na miejscu Festynu nie było alkoholu i papierosów – całkowity zakaz. Będę sprawdzał! Proszę też o kulturalne zabawy i gry, także z gotowością i godnością przegrywania. Proszę także aby poszanować wszystko to co będzie udostępnione do zabawy, a po sobie posprzątać. Bardzo serdecznie zapraszamy.
  5. Kościół sprzątały (kartka).
  6. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).