XXX Niedziela w ciągu roku A.D. 2018 – 28 października 2018 r.

1. Dziękuję serdecznie Pani Małgosi za uszycie kotar do kościoła. Są estetyczne i dopasowane kolorystycznie do kościoła, a także praktyczne. Panom Piotrowi i Pawłowi dziękuję za poprawienie schodów do kościoła i wejścia plac kościelny od strony remizy. W drzwiach kościoła założone zostały uszczelki, mam nadzieję, że ciepło nie będzie szybko uciekało. Zachęcam do pomocy przy założeniu lub wymianie uszczelek w niektórych oknach. Proszę o kontakt. Proszę sprzątających kościół odważnie prosić o ciepłą wodę do sprzątania, z domu parafialnego, a także o inne rzeczy. Jestem do dyspozycji.
  2. Pozostało jeszcze trzy dni października. Zapraszam do wspólnotowej modlitwy różańcowej, a także do tej pięknej praktyki modlitwy w domach. We wtorek proszę aby dzieci przyniosły podpisane książeczki z naklejkami. Przygotuję upominki i wraz z nimi oddam w środę na różańcu. Zapraszam dzieci w środę na różaniec w przebraniu wybranego świętego. W wigilię Wszystkich Świętych będziemy mieć Wieczór Świętych. Można też narysować postać świętego.
  3. Dziękuję Paniom sprzątającym kościół (kartka).
  4. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach:
  5. W tym tygodniu przeżywamy w czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół w tym dniu oddaje cześć tym wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym jeszcze na ziemi wskazuje drogę, która ma zaprowadzić ich do świętości. Przypomina nam również prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas opieką. W tym dniu Msze Święte, o godz. 8.00, 9.00 i 10.00 (po tej Mszy Świętej procesja na cmentarzu parafialnym i możliwość poświęcenia pomników. W piątek wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. To Dzień Zaduszny. Kościół w tym dniu wspomina zmarłych pokutujących za grzechy w czyśćcu. Oni potrzebują naszej modlitwy, aby mogli wejść do nieba, gdyż mają pewne długi do spłacenia Bożej sprawiedliwości. W tym dniu Msze Święte o godz. 8.00, 9.00, 10.00 i 17.00 – za polecanych w tegorocznych wypominkach i procesja na cmentarzu.
  6. Dobrze, że pamiętamy o zmarłych zamawiając Msze Święte, a w tym czasie szczególnie poprzez modlitwę różańcem wypominkowym. Kartki wypominkowe, gdyby była taka potrzeba są jeszcze wydrukowane i wyłożone tu przed ołtarzem i pod chórem. Na kartce proszę zaznaczyć dzień, w którym chcecie, aby modlić się wspólnie za naszych zmarłych polecanych w wypominkach. Wypełnione przynosimy do Kościoła do zakrystii lub koszyczka przed ołtarzem.
  7. Z racji tych wymienionych świąt nie będzie Mszy Świętych i nabożeństw z okazji pierwszego czwartku i piątku. Zachęcam jednak do modlitwy w intencji powołań oraz do komunii Świętej wynagradzającej za grzechy, poprzedzonej spowiedzią świętą. W Uroczystość Wszystkich Świętych będzie jeszcze jeden kapłan. Będziemy spowiadać przed Eucharystią, a także w trakcie. Zachęcam do skorzystania z tego sakramentu właśnie w tym dniu.
  8. Przypada w tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo w tym dniu, o godz. 15.30. Dokładnie miesiąc temu, w I sobotę byliśmy w Częstochowie. Może dla wielu pielgrzymów będzie to możliwość aby kontynuować rozpoczęte pięć pierwszych sobót miesiąca, wynagradzając w ten sposób Niepokalanemu Sercu Maryi.
  9. W piątek nie będzie spotkania młodzieży, a w sobotę nie będzie spotkania dzieci w Domu Parafialnym.
  10. Chorych odwiedzę w domach 9 listopada, od godz. 8.30.
  11. W następną niedzielę, 4 listopada zapraszam na „Randkę Małżeńską” do Domu Parafialnego. Już zapowiadałem, że będą wartościowe filmy i rozmowy dla różnych grup wiekowych. Za tydzień na godz. 15.00, zapraszam małżeństwa (w różnym wieku) i narzeczonych. Dzieci oddajemy w opiekę, a sami przychodzimy. Ciastko można przynieść, kawa i herbata jest J
  12. W minionym tygodniu liczyliśmy wiernych uczestniczących we Mszy Świętej i przyjmujących komunię świętą. 41 % parafian uczęszcza na Mszę Świętą, a z tego 43 % przyjmuje Komunię Świętą.
  13. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedzielę, Mały Gość Niedzielny, a w nim komiks o Niepodległej oraz kalendarze Maryjne na następny rok w cenie 5 zł.