Zesłanie Ducha Świętego A.D. 2024 – 19 maja 2024 r.

1. Dzisiaj Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny.
  2. Za tydzień podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 dzieci z klasy III przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. W piątek przystąpią do Pierwszej Spowiedzi Świętej. Serdecznie zapraszam także rodziny do skorzystania z sakramentu w piątek o godz. 16.00.
  3. Jutro obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła – drugi dzień Zielonych Świąt. Msze Święte o godz. 9.00 i 18.00.
  4. Za tydzień Uroczystość Najświętszej Trójcy.
  5. We wtorek wspomnienie Św. Jana Nepomucena, w środę Św. Rity, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a w piątek NMP Wspomożycielki Wiernych.
  6. Dziękuję tym, którzy korzystają znajdując czas i pięknie uczestniczą w nabożeństwach majowych (zarówno dzieciom jak i dorosłym).
  7. Za niecałe dwa tyg. Boże Ciało. Pójdziemy od kościoła ulicą w prawo – I ołtarz przy krzyżu niedaleko kościoła u rodziny Marków – II ołtarz przed Figurą MB przy szkole – III ołtarz przy krzyżu za szkołą po drugiej stronie posesji Paluchów – IV ołtarz przy Kapliczce MB Bolesnej. Powrót do kościoła ulicą kościelną.
  8. Bóg zapłać za dar w kwocie 100 zł. Bóg zapłać Panu Marianowi Buchajczykowi za pracę oraz Panu Jackowi Czyżowi za piach i użyczenie sprzętu.
  9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ozdobienie brzózkami (kartka).
  10. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).