Zmartwychwstanie Pańskie A.D. 2019 – 21 kwietnia 2019 r.

1. Składam serdeczne Bóg zapłać za piękne przeżywanie czasu Wielkiego Tygodnia oraz Triduum Paschalnego. To wielkie bogactwo kościoła – powoli jeszcze odkrywane. Cieszę się, że podążyliśmy drogą krzyża w Niedzielę Palmową po naszej miejscowości. Cieszę się z zaangażowania w różne funkcje liturgiczne: Wszystkim komentatorom, lektorom ustanowionym i tym, których poprosiłem o czytanie czytań, także i opisu Męki Pańskiej, a także kantorom śpiewającym psalmy. Bóg zapłać mężczyznom za gotowość i możliwość umycia nóg. Cieszę się że czuwaliście w miejscu przechowywania Najświętszego Sakramentu – Ciemnicy oraz przy Ołtarzu wystawienia – Grobie Pańskim. Dziękuję za czuwanie w dzień i w nocy. To był nas czas polecania zapewne różnych spraw i tych prostych i tych trudnych. Tu serdecznie dziękuję SLO – kandydatom, ministrantom i lektorom, za liczne próby – przygotowania i posługę przy ołtarzu. Na koniec swoją wdzięczność kieruję do Mateusza – kościelnego i Macieja – organisty, za Wasze profesjonalne podejście i służbę. Policzyłem, że prawie 50 osób zaangażowało się w różne posługi liturgiczne (niektórzy kilkakrotnie) – nie sposób teraz wszystkich wymieniać ale przyjmijcie słowo dziękuję i moje zapewnienie w modlitwie za Was.
  2. Teraz podziękuję za liczne godziny poświęcone na przygotowaniu świątyni na Liturgię. Najpierw Paniom: Barbarze Ciepłowskiej i Małgorzacie Strug, za piękną i nieustanną służbę o czystość w kościele szat, obrusów, za ich przygotowywanie i za to że ze wszystkim mogę się do Was zwrócić. Panu Pawłowi Oleksiejowi za przygotowanie konstrukcji do dekoracji. Paniom Mirosławie Mazurek i Jolancie Mazurek za układanie kwiatów i pomoc w przygotowaniu dekoracji. Juli Buchajczyk, Paulinie Mazurek, Patrycji Burak, Oliwi Psujek za wsparcie przy przygotowywaniu dekoracji. Tu wiele pracy włożyły Panie sprzątające kościół i które też pomagały w dekoracji: Urbankiewicz Irena, Strug Małgorzata, Pitucha Katarzyna, Pitucha Barbara, Biszkont Jadwiga, Chwil Mieczysława, Olejarz Teresa, Jagiełło Dorota – złożyły ofiary 10 zł i Grochecka Joanna – 20 zł. Ofiarami dołączyły: 20 zł – Szwajewski Kazimierz, po 10 zł Kulisz Mieczysława, Stopa Irena, Pitucha Helena, Kwaśnik Katarzyna, Kulisz Marta.
  3. Dziękuję także za różne dary dla Domu Parafialnego.
  4. Dziękuję jeszcze raz za ofiary złożone na kwiaty i dekorację kościoła. Gospodarzyłem. Zostało 230 zł, które już będą wkładem w naszą inwestycję wymiany okien. Dziękuję Gospodarstwu szkółkarskiemu Skomorowskich z Majdanu Brzezickiego za fachowe doradztwo w wyborze drzewek i krzewów pod kaplicę MB Bolesnej i obok Domu Parafialnego oraz za to że tylko 50 zł za nie zapłaciłem.
  5. Na koniec pragnę podziękować wszystkim strażakom. Tym młodszym i tym starszym, którzy dzielnie czuwali przy Grobie Pańskim, za rozpalenie ognia. Dziękuję, że jesteście gotowi do służby w niebezpieczeństwie a także kiedy potrzeba aby po prostu być, czuwać, modlić się, włączać się czynnie w społeczność parafii (także i przez wycinanie drzew). Przyjmijmy ich serdecznie jutro kiedy przyjdą od 5.00 po polewakach J
  6. Na koniec przyjmijcie najserdeczniejsze życzenia. Kieruje je do wszystkich miłych gości, a także do moich parafian.