Zmartwychwstanie Pańskie A.D. 2022 – 17 kwietnia 2022 r.

1. Dzisiaj otaczamy modlitwą społeczność Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Wspieramy także ten Uniwersytet swoimi ofiarami na tacę.
  2. Przez cały tydzień przeżywamy Oktawę Wielkanocną. Każdy dzień jest jak sam dzień Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszam do wspólnej modlitwy podczas Eucharystii.
  3. Następna niedziela to II Niedzielę Wielkanocną, tzw. Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Tego dnia o godz. 15.00 w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia. Za tydzień w niedzielę przeżywamy w naszym Kościele uroczystość 19 r. poświęcenia naszego kościoła parafialnego. Przypomnę, że poświęcenie kościoła dokonane przed 19 laty, miało miejsce w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 27 kwietnia 2003 roku, przez ś.p. Abp. Józefa Życińskiego. Chcemy w naszych modlitwach dziękować Bogu, za to miejsce – Dom Boży, za ludzi, którzy tworzyli i tworzą parafię, a nade wszystko za kapłanów – przewodników duchowych, którzy nas prowadzili i prowadzą do Boga. Dziękujemy za inicjatorów i budowniczych Świątyni oraz za wszystkich, którzy to miejsce hojnie wspierają swoimi ofiarami. Dziękujemy w końcu Bogu za każdy sakrament, który tu przyjęliśmy i za łaski nam udzielone.
  4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, a także za pomoc w dekoracji (kartka). Dziękuję całym rodzinom, także i panom za zniesienie 1 tony kamienia – otoczaka i pomoc w układaniu. Dziękuję serdecznie za piękny czas przeżywania Triduum Paschalnego: za obecność i modlitwę także i tę indywidualną, tak aby nie zabrakło czuwających w kościele. Dziękuję za posługi liturgiczne (SLO – także tym starszym, podjęcie roli lektorów i kantorów podczas liturgii, organiście i kościelnemu). Dziękuję za pomoc w przygotowaniach i przebiegu tych świętych dni. Dziękuję Panu Julianowi Pitucha, za przekazanie ryngrafu z blachy (Jezus cierpiący), a Państwu Widelskim za odnowienie go. Jest on ustawiony w Ciemnicy. Dziękuję Panu Pawłowi Oleksiejowi, za pomoc w dekoracji – przygotowanie kolumn i inne prace. Dziękuję Pani Barbarze Ciepłowskiej i Małgorzacie Strug za czystość obrusu i potrzebnych innych rzeczy do dekoracji. Dziękuję za wytrwałą pracę przy ułożeniu kwiatów Pani Mirosławie Mazurek. Dziękuję strażakom za pomoc w Wielką Noc i podczas procesji Rezurekcyjnej. Bóg zapłać za ofiary złożone na dekorację, a także indywidualne w kwocie: 100 zł, 100 zł.
  5. W tym tygodniu spotkania: jutro o godz. 17.00 młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, a w sobotę o godz. 10.00 rodziców i dzieci komunijnych.
  6. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).