XXIX Niedziela w ciągu roku A.D. 2024 – 20 października 2024 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Misyjny. To okazja aby ofiarować swój dar modlitwy, postu oraz ofiary w intencji dzieł ewangelizacyjnych na różnych kontynentach. Miło mi przywołać Misjonarzy, którzy z nami są związani: O. Mariusz, O. Magluar – Misjonarz Afryki, a także cała wspólnota i dzieła przez nich prowadzone. Wszyscy serdecznie nas pozdrawiają, a my pamiętajmy o Nich w modlitwach. Dzisiaj ofiary na tacę przeznaczamy na potrzeby Misji. Przez cały tydzień i w najbliższą niedzielę ofiary do puszek także przeznaczamy na Misje.
  2. Jutro wspominamy Bł. Jakuba Strzemię, we wtorek Św. Jana Pawła II.
  3. Serdecznie zapraszam do wspólnego przeżywania nabożeństw różańcowych w kościele, w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 16.00, a w niedzielę o godz. 10.30. Zapraszam także na poprzedzającą różaniec Eucharystię.
  4. W minioną niedzielę odbyło się liczenie wiernych. Na 872 osoby należące do naszej Parafii, obecnych było 339 osób. To 39% wszystkich parafian (lepiej niż w minionym roku 35%). Kobiet było 184 – czyli 54% wszystkich obecnych (5 więcej niż rok temu). Mężczyzn było 155 – czyli 46% wszystkich obecnych (36 więcej niż rok temu). 152 osoby przyjęło Komunię Świętą – to jest 45% wszystkich obecnych. To procentowo mniej niż w minionym roku. Jednak znowu i tu wzrost jest u mężczyzn. Przyglądam się też choćby uczestnictwie w Mszach Świętych w ciągu tygodnia (poza niedzielą). Cieszę się pewna grupą parafian, którzy systematycznie codziennie lub kilka razy w tygodniu przychodzą na Mszę Świętą, chociaż choroby i odejścia też tu mają wpływ. Teraz chociażby przy okazji różańca, myślę, że można by było tak sobie zorganizować czas, aby z tego daru Eucharystii poprzedzającej różaniec skorzystać. Dziękuję tym, którzy w ten sposób pogłębiają swoją wiarę. Dziękuję także dzieciom i młodzieży za Waszą obecność i modlitwę różańcową. To takie krótkie podsumowanie i porównanie. Po wizycie duszpasterskiej pewnie będzie jeszcze okazja do całościowego podsumowania.
  5. Ponieważ za tydzień już ostatnia niedziela października, która poprzedza Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, myślę że to dobry czas i okazja aby nie tylko posprzątać groby, ale i swoje serca, poprzez Sakrament Pokuty i Pojednania. Za tydzień w niedzielę będzie nas 2 kapłanów i na pół godz. przed Mszami będziemy spowiadać. Proszę aby także młodzież i dzieci skorzystały za tydzień ze spowiedzi, ponieważ I piątek miesiąca wypada w Uroczystość Wszystkich Świętych, a wtedy będę sam i Msze Święte będą o godz. 8,9 i 10, a więc nie będzie przerw dłuższych miedzy Mszami.
  6. Można wziąć karty wypominkowe i zapisując imiona i nazwiska zmarłych proszę też zaznaczyć wybrany z podanych dni na kartce.
  7. Kościół sprzątały (kartka)
  8. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).