Pielgrzymki piesze: Jasna Góra, Wąwolnica, Chełm

Pielgrzymki piesze z Oleśnik

I – 04 – 05 (06) sierpnia 2024 roku, do Częstochowy (fragment trasy)

04 sierpnia – niedziela

12.00 – wyjazd autokarem z Oleśnik (parking przed Kościołem) dojazd do pielgrzymów w okolicach Poniatowej (tam Msza Święta i wymarsz w dalszą trasę do Opola Lubelskiego, ok. 15 km (apel Jasnogórski, nocleg w rodzinach)

Poniatowa (4 km) – Msza św. i posiłek

Rozalin (6,5 km) – odpoczynek

Opole Lubelskie (5 km) – koniec dnia

05 sierpnia: Opole Lubelskie – Solec n. Wisłą (ok. 22 km)

08.30 – Msza Święta i wymarsz

Łaziska (7,5 km) – odpoczynek

Kamień (7,5 km) – posiłek

Solec (6,5 km) – Koniec dnia (Apel Jasnogórski, nocleg w rodzinach)

06 sierpnia: Solec – Sienno (ok. 25 km)

Solec – Msza św. 7:30

Kalinówek (4,0 km) · odpoczynek

Słuszczyn – las (4,5 km) · odpoczynek

Maruszów (4,5 km) · posiłek

Osówka – las (6 km) · odpoczynek

Sienno – (6,5 km) · Koniec dnia

Ok. godz. 19.00 wyruszamy autokarem w drogę powrotną

Przyjazd planowany jest ok. godz. 21.00

Więcej o pielgrzymce i jak się do niej przygotować znajduje się na stronie www.pielgrzymka.lublin.pl

Koszt pielgrzymki: 100 zł od osoby plus za autokar (w obie strony) 100 zł. Łącznie 200 zł

Wyżywienie (trwałe) zabieramy ze sobą, niektóre produkty można zakupić na trasie. Oczywiście korzystamy z gościnności ludzi na trasie i na noclegach (a zapewne jest duża – tak że jedzenie którym nas częstują wystarcza w zupełności)

Pielgrzymujemy wraz z grupą 17/18.

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej do 25 lipca!

Kontakt: ks. Piotr Drozd, tel. 604295127, mail. piotrd858@gmail.com

Można napisać intencję i przekazać kapłanowi! Będziemy się modlić na pielgrzymce też i w tych intencjach!

II – 31 sierpnia 2024 roku, do Sanktuarium Matki Boskiej Kębelskiej w Wąwolnicy

Organizujemy pieszą pielgrzymkę z Lublina do Wąwolnicy (do Lublina – pod Archikatedrę dojedziemy autokarem). Autokar będzie z nami na trasie przemarszu. Trasa liczy ok. 35 km, którą pokonamy jednego dnia. Wyruszymy z Lublina, spod Archikatedry o godz. 7.00. Dojście do Wąwolnicy na Eucharystię, o godz. 18.00.

Ok. godz. 6.00, zabieramy chętnych pielgrzymów (parking przed kościołem w Oleśnikach) – którzy się zapiszą – autokarem do Lublina, a później z Wąwolnicy po Eucharystii odwieziemy.

Zabieramy ze sobą suchy prowiant na cały dzień, wodę, wygodne buty, nakrycie głowy i coś od deszczu. Koszt uczestnictwa.

Koszt pielgrzymki: (przejazdu autokarem i gorąca zupka z chlebem na trasie, to ok. 50 zł)

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej

III – 07 września 2024 roku, do Sanktuarium Matki Boskiej Chełmskiej w Chełmie

Organizujemy pieszą pielgrzymkę z Oleśnik do Chełma (Sanktuarium MB Chełmskiej). Trasa liczy ok. 37 km, którą pokonamy jednego dnia. Wyruszymy z Oleśnik, o godz. 06.30

06.30 – Oleśniki (kościół) – Błogosławieństwo i wymarsz

08.00 – Kanie – kościół (7,7 km) · odpoczynek

10.00 – Pawłów – kościół (8,6 km) · odpoczynek

12.00 – Bieniów – (6,5 km) · odpoczynek

14.30 – Zajazd Trzy Dęby (7,8 km) · odpoczynek

16.30 – Chełm Bazylika – (6,5 km) powitanie pielgrzymów, odpoczynek

18.00 – Msza Święta

20.00 – wyjazd autokarem do Oleśnik

21.00 – powrót do Oleśnik

Zabieramy ze sobą suchy prowiant na cały dzień, wodę, wygodne buty, nakrycie głowy i coś od deszczu. Jest możliwość dojechania rodzin na dowolnym etapie pielgrzymki i dołączenia do nas. Mile widziani goście z gorącym posiłkiem dla pielgrzymów J Powrót staramy się organizować sami. Gdyby była taka potrzeba to zorganizujemy wspólny powrót.

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej.