XVI Niedziela w ciągu roku A.D. 2024 – 21 lipca 2024 r.

1. Dzisiaj podczas Mszy Świętych modlimy się w intencji kierowców i podróżujących, a po Mszach Świętych poświęcimy pojazdy. Przy tej okazji będziemy zbierać ofiary na MIWA – dzieło zajmujące się wyposażeniem misjonarzy w środki komunikacji na misjach. Zachęceni jesteśmy do ofiar w myśl hasła: „Jeden grosz za jeden szczęśliwie przejechany kilometr”.
  2. Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 11.00 zapraszam na spotkanie Radę Parafialną do Domu Parafialnego.
  3. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek Świętą Marię Magdalenę, we wtorek Świętą Brygidę, w środę Św. Kingę, w czwartek Św. Jakuba, a w piątek Św. Joachima i Annę – rodziców MB.
  4. Bóg zapłać za dar materialny w kwocie 200 zł.
  5. Serdecznie zapraszam do wspólnego pieszego pielgrzymowania: do Częstochowy (3 dni) – 04 – 06 sierpnia, do Wąwolnicy – 31 sierpnia oraz do Chełma 07 września. Szczegóły są na ulotkach oraz na stronie internetowej. Zachęcam do zapisywania i przekazania komu trzeba.
  6. Na stoliku pod chórem znajdują się karty wypominkowe na różaniec i Mszę Świętą za zmarłych. Uroczystość będzie miała miejsce na cmentarzu parafialnym przed odpustem w niedzielę 18 sierpnia. Różaniec o godz. 16.00. Uroczystości odpustowe natomiast odbędą się w niedzielę 25 sierpnia.
  7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła (kartka).
  8. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).