XVII Niedziela w ciągu roku A.D. 2024 – 28 lipca 2024 r.

1. W czwartek rozpoczynamy miesiąc sierpień – miesiąc Maryjny, a także miesiąc abstynencji do której serdecznie zachęcam. Za tydzień w I niedzielę miesiąca po Mszach Świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy Św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  2. W czwartek też będziemy obchodzić 80 rocznicę Powstania Warszawskiego.
  3. W piątek będąc w kościele możemy uzyskać odpust zupełny – Porcjunkula. Przywilej dzięki Św. Franciszkowi z Asyżu. Warunek to stan łaski – bez grzechu i modlitwa Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
  4. W tym tyg. także I czwartek, piątek, sobota. Nabożeństwa po Mszach Świętych.
  5. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzę chorych od godz. 9.00.
  6. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.00 zapraszam na spotkanie Radę Parafialną do Domu Parafialnego.
  7. Bóg zapłać za dar materialny w kwocie 100 zł.
  8. Bóg zapłać za pracę przy porządkowaniu i naprawianiu szkód po burzy: Panu Tadeuszowi i Pawłowi Buchajczykom – za wywiezienie gałęzi, drzewa oraz wyrwanie korzenia na cmentarzu parafialnym i przy kapliczce Św. Jana; Panu Arkadiuszowi Grabowieckiemu – za prostowanie, uzupełnienie zniszczonego ogrodzenia na cmentarzu; Panu Andrzejowi Bubiczowi za naprawę oświetlenia przy kościele oraz Panom Wiesławowi, Wojciechowi i Michałowi Banakom – za naprawę rynien przy kościele. Ponieważ sporo szkła leży jeszcze na alejkach cmentarza. Bardzo proszę aby pomóc w sprzątaniu i wrzuceniu do worków. Jeśli worek się zapełnia to przypominam, żeby wziąć kolejny, a nie rzucać śmieci obok worków.
  9. Serdecznie zapraszam do wspólnego pieszego pielgrzymowania: do Częstochowy (3 dni) – 04 – 06 sierpnia, do Wąwolnicy – 31 sierpnia oraz do Chełma 07 września. Szczegóły są na ulotkach oraz na stronie internetowej. Zachęcam do zapisywania i przekazania komu trzeba.
  10. Przygotowane są kartki wypominkowe, na modlitwę różańcową przed odpustem na cmentarzu parafialnym, które możemy zabrać,  a po wypełnieniu przynieść do kościoła. Będzie to też czas duchowego przygotowania do odpustu. Od godz. 16.00 będą kapłani na cmentarzu spowiadać.
  11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i inne prace porządkowe wkoło kościoła (kartka).
  12. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).