XXV Niedziela w ciągu roku A.D. 2018 – 23 września 2018 r.
- Dzisiaj zebraną tacę przekażemy na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie. Bóg zapłać za złożone ofiary.
- Zamówiłem dwa autokary, którymi pojedziemy do Częstochowy. Już jest 80 osób. Wyjeżdżamy 5 października, o godz. 23.00. W Częstochowie jesteśmy na odsłonięcie obrazu, odprawimy drogę krzyżową, o 9.30 mamy Eucharystię przy obrazie MB Jasnogórskiej. Ok. 15.00 wyjedziemy z Częstochowy do Gidel. Powrót ok. 23.00. Koszt na razie ok. 80 zł. Z każdą następna osobą będzie taniej. Zapraszamy!
- Dziękuję Paniom sprzątającym kościół (kartka).
- Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach:
- W tym tygodniu m. inn. wspominamy:
– w czwartek – Św. Wincentego a Paulo
– w piątek – Świętego Wacława
– w sobotę – Święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
- Odbyło się w minioną niedzielę spotkanie Rady Duszpasterskiej. Wiele spraw zostało omówionych i spisanych. To taka podstawa do różnych działań na najbliższe lata. Na bieżąco o tym będziemy informować. Można też zasięgnąć języka u mnie i u radnych. W najbliższą sobotę zapraszam na godz. 8.00 do Domu Parafialnego mężczyzn, którzy chcieliby pomóc znieść trociny ze strychu. Chcemy położyć styropian i wylewkę. Musimy jednak najpierw przygotować strych.
- W następną niedzielę uroczyście dziękować będziemy za 35 lat naszej parafii. Parafia została erygowana dokładnie 3 października 1983 roku przez ks. Arcybiskupa Bolesława Pylaka. Upamiętniając to wydarzenie i dziękując za naszą parafię (świątynię i za ludzi którzy ją tworzyli i tworzą), będziemy modlić się w następną niedzielę. W sposób szczególny zapraszam na Eucharystię o godz. 11.00, poprzedzoną, o godz. 10.45, procesją spod kaplicy MB Bolesnej, z relikwiami: Św. Antonina, Św. Mariana i bł. Marii Karłowskiej. Nie sposób w kilku słowach powiedzieć o tych świętych i ich historii. Wspomnę tylko to, że relikwie tych dwóch pierwszych Świętych Męczenników znajdowały się w portatylu w kaplicy MB Bolesnej. 10 grudnia 1949 roku – taka data widnieje w portatylu – został najprawdopodobniej przygotowany i przekazany parafii Fajsławice i umieszczony w przygotowanym drewnianym ołtarzu w kaplicy, tak aby tam od czasu do czasu można było sprawować Msze Święte. Najprawdopodobniej wtedy kaplica dopiero była uposażana. Na ołtarzu znajduje się też data 1949 rok.
- Kim byli nasi patroni – święci których mamy relikwie: Św. Antonin był żołnierzem rzymskim legendarnej Legii Tebańskiej, męczennik (zm. ok. 303). Co ciekawe jego wspomnienie przypada na 30 września, a więc dokładnie za tydzień. Święty Antonin jest patronem Piacenzy i szwajcarskiego miasta Sant’Antonino. Jego relikwie znajdują się w bazylice jego imienia w Piacenzie. Drugi Święty Marian był lektorem. Ujęto go w czasie prześladowania za Waleriana na terenie Numidii, w miejscowości Muguae. Sądzono w Cyrcie (w Algierii) i Lambezie (Lambaesis). Został skazany na śmierć przez ścięcie. Stało się to w r. 259. Wspomnienie przypada dnia 30 kwietnia.
- Postanowiliśmy, aby te relikwie wydobyć i przekazać do publicznej czci w kościele. Umieścimy relikwie pod obrazem Świętej Rodziny. Potrzebujemy też relikwiarza. Koszt zakupu to, ok. 700 zł. Polecam się Waszej ofiarności. Kiedy Ks. Tomasz Musiej – nasz rodak dowiedział się o tych relikwiach, postanowił też przekazać relikwie w relikwiarzu – Bł. Marii Karłowskiej, która zmarła w opinii świętości 24 marca 1935 roku, a beatyfikowania przez Jana Pawła II w 1997 roku.
- Życiorysy tych świętych przygotuję i będą już do odebrania w następną sobotę i niedzielę. Przed Eucharystią o godz. 11.00 przejdziemy w procesji modląc się Litanią do Wszystkich Świętych w intencji naszej parafii, a po Mszy Świętej będzie można indywidualnie oddać cześć tym świętym przez ucałowanie lub dotknięcie relikwiarzy.
- W następną niedzielę serdecznie zapraszam, także na Mszę Świętą o godz. 11.00 roczne dzieci, które w tamtym roku otrzymały sakrament chrztu świętego („Roczki”). Poproszę rodziców tych dzieci o ich zgłoszenie, abym przygotował pamiątki.
- W następną niedzielę zapraszamy na Festyn Parafialny na placu obok boiska. Zaczniemy, o godz. 14.00 poświęceniem siłowni w parku wiejskim. Później radośnie będziemy się bawić, śpiewać. Rozegrany zostanie turniej dzieci w piłkę nożną. Przygotowane zostały pokazy fizyczne, sporo dyscyplin sportowych oraz zabaw dla całych rodzin, malowanie twarzy, konkurs na plakat – (malujemy godło Polski, moją rodzinę). Będzie grochówka, kiełbaski, kawa Proboszcza i ciasto Parafian (proszę Was upieczcie i przekażcie na Festyn – najlepiej pokrojone), proszę też przynieście owoce na kompot lub soki – wcześniej. Będzie też loteria fantowa. Przy tych punktach na festynie będą stały puszki, gdzie będzie można złożyć dobrowolny datek, za to co spożyjemy, czy za loterię. Te pieniądze włączymy w pokrycie kosztów festynu oraz na materiały potrzebne dla dzieci i młodzieży podczas spotkań. O godz. 15.00 mecz Księża Archidiecezji Lubelskiej – LKS Oleśnia Oleśniki. Później sporo zabawy, a o 17.00 występ orkiestry dętej GOK Trawniki.
- Młodzież zapraszam w tym tygodniu wieczorami do pomocy w przygotowaniu wszystkiego na Festyn.
- Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny i Niedzielę.