XXVII Niedziela w ciągu roku A.D. 2024 – 06 października 2024 r.

1. Dzisiaj w 41 rocznicę powstania – erygowania naszej parafii dziękujemy dobremu Bogu za dar wspólnoty, którą tworzymy. Za naszą parafię, w której korzystając z sakramentów świętych, sami się uświęcamy. Nasze dziękczynienie połączymy dzisiaj z Adoracją NS.
  2. W dalszym ciągu możemy wspierać finansowo powodzian, składając ofiary do puszki która się znajduje na stoliku pod chórem. Bóg zapłać za ofiary.
  3. Serdecznie dziękuję Wam wszystkim za udział minionej niedzieli w Festynie Parafialnym. Bóg zapłać wszystkim którzy zaangażowali się w organizację: Staży Pożarnej, Kołu Gospodyń Wiejskich, Panu Andrzejowi Bubiczowi, Panu Maciejowi Olechowi, Panu Jakowi, Marcinowi i Michałowi Iwańczukom, wszystkim osobom wydającym jedzenie, pilnującym przy dmuchańcach oraz Paniom i młodzieży malującym buzie dzieciom. Dziękuję wszystkim występującym na scenie, a także właścicielom starych pojazdów za prezentację ich. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary. Mam nadzieję, że chociaż w mniejszej oprawie niż rok temu, ale było miło J
  4. Dziękuję Panu Wójtowi za wsparcie finansowe, a sklepowi Lewiatan z Trawnik za produkty spożywcze.
  5. Dzisiaj ofiary na tacę przekażemy na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
  6. Dzisiaj po Mszy Świętej możemy zaopatrzeć się w kremówki w cenie 8 zł.
  7. Za tydzień Dzień Papieski, który poprzedza rocznicę wyboru Św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Dzisiaj już list pasterski wprowadził nas w to wydarzenie. Za tydzień po Mszach Świętych ofiarami do puszki wesprzemy zdolna młodzież, która uczestniczy w programie stypendialnym.
  8. Bóg zapłać Panom: Piotrowi Wójcikowi, Pawłowi Oleksiejowi, Marianowi Buchajczykowi, Krzysztofowi Czausowi, Andrzejowi Buchajczykowi za udrożnienie kanalizacji i uruchomienie spowrotem łazienki pod kościołem.
  9. Bóg zapłać w imieniu rodziny z Bonowa naszej OSP Oleśniki, za dzielną walkę z pożarem, a także odwagę, kompetencję i determinację. Tak jak gospodarze mówili, że nie wiedzieli że są tacy Strażacy. Dołączam się do tych podziękowań. Na co dzień nie wiemy z jakimi nieraz niebezpiecznymi sytuacjami się spotykają strażacy. Z radością odprawię Mszę Świętą, zamówioną przez rodzinę z Bonowa za Was w najbliższy czwartek o godz. 17.30.
  10. Jutro wspominamy NMP Różańcową.
  11. Serdecznie zapraszam do wspólnego przeżywania nabożeństw różańcowych w kościele, w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 16.00, a w niedzielę o godz. 10.30.
  12. Kościół sprzątały (kartka)
  13. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  14. Polecam aby zabrać i czytać prasę katolicką. Są także do nabycia Kalendarze Maryjne w cenie 12 zł.