XXVIII Niedziela w ciągu roku A.D. 2024 – 13 października 2024 r.

1. W dalszym ciągu możemy wspierać finansowo powodzian, składając ofiary do puszki która się znajduje na stoliku pod chórem. Bóg zapłać za ofiary.
  2. Dzisiaj Dzień Papieski, który poprzedza rocznicę wyboru Św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Przeżywamy go pod hasłem: „Ewangelia starości i cierpienia”. Polecamy szczególnie za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II wszystkich chorych, cierpiących oraz osoby w podeszłym wieku. Pod koniec Mszy Świętej Możemy oddać cześć relikwiom Św. Papieża oraz zabrać broszury, które przygotowane były na poprzednią niedzielę. W nich znajdziemy między innymi słowa Papieża oraz modlitwy w intencji rodzin, oraz o zdrowie. Po Mszach Świętych ofiarami do puszki wesprzyjmy zdolną i ubogą młodzież, która uczestniczy w programie stypendialnym.
  3. Jutro wspominamy Św. Małgorzatę Marię Alacoque, we wtorek Św. Teresę od Jezusa, w środę Św. Jadwigę, w czwartek Św. Ignacego, a w piątek Św. Łukasza.
  4. Serdecznie zapraszam do wspólnego przeżywania nabożeństw różańcowych w kościele, w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 16.00, a w niedzielę o godz. 10.30. Zapraszam także na poprzedzającą różaniec Eucharystię.
  5. Za tydzień ofiary na tacę przeznaczymy na potrzeby Misji.
  6. Kościół sprzątały (kartka)
  7. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  8. Polecam aby zabrać i czytać prasę katolicką. Są także do nabycia Kalendarze Maryjne w cenie 12 zł.