I niedziela Wielkiego Postu A.D. 2024 – 18 lutego 2024 r.

1. Rozpoczęliśmy Wielki Post. Zachęcam do większej gorliwości w naszych modlitwach osobistych oraz w udziale w Liturgii Wielkopostnej i nabożeństwach pokutnych. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę, po Mszy Świętej, o godz. 9.00 i w środy po Mszy Świętej, o godz. 16.00. Droga Krzyżowa w piątki, po Mszy Świętej, o godz. 16.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu, w czwartki przed Mszą Świętą, od godz. 15.15. Nabożeństwa Maryjne w środy i soboty o godz. 15.30.
  2. Rekolekcje będą w naszej parafii, przed III Niedzielą Wielkiego Postu, w dniach 01 – 03 marca, a będzie je głosił Ks. Piotr Kot – kapelan Szpitala im. Jana Bożego (kolejowego) w Lublinie.
  3. Na stoliku pod chórem znajdują się dwie puszki: do jednej możemy składać Jałmużnę Wielkopostną, a do drugiej ofiary na dekorację i kwiaty do Grobu Pańskiego. Gdyby ktoś chciał, to też takie ofiary na kwiaty można przekazać także na ręce Radnych.
  4. W czwartek Święto Katedry Św. Piotra.
  5. Za tydzień dzień Modlitwy, postu i solidarności z Misjonarzami. Na potrzeby Misji będziemy mogli złożyć ofiary do puszki.
  6. Bóg zapłać za pomoc i pracę w minionym tygodniu następującym osobom: Panom Pawłowi Oleksiejowi, Marianowi Rozwałce, Krzysztofowi Kroczyńskiemu.
  7. Bóg zapłać Panu Dariuszowi Jersakowi za przycięcie drzew przy kościele.
  8. Bóg zapłać także za ofiary w kwocie 100, 100 i 50 zł.
  9. Kościół sprzątały (kartka).
  10. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  12. Planujemy w dniach 12-14 kwietnia pielgrzymkę „Litewskim Szlakiem”. To pielgrzymka m.inn. do Wilna (wraz z Ostra Bramą), Trok, Ponar i Druskiennik. Bardzo proszę zapoznać się z wyłożonym na stoliku programem, zastanowić się i powoli się zgłaszać. Zapisy na stronie internetowej, osobiście lub telefonicznie. Proszę też przekazać komu trzeba.