Pielgrzymka Litewskim Szlakiem 2024

3 – dniowa pielgrzymka autokarowa

Termin: 12.-14.04.2024

Program:

1 dzień – 12.04.24 – wyjazd o godz. 1.00. Przejazd przez Polskę i Litwę do Trok, zwiedzanie: Kościół Nawiedzenia NMP – Sanktuarium MB Trockiej – patronki Litwy. Spacer uliczkami urokliwego miasteczka położonego pomiędzy dwoma jeziorami, drewniana zabudowa karaimska, zamek Witolda, położony na wyspie J. Galve. Przejazd do hotelu w Wilnie, zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych z łazienkami, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień – 13.04.24 – śniadanie-bufet, zwiedzanie z przewodnikiem Wilna: Cmentarz na Rossie (miejsce gdzie spoczywa wielu znanych polskich artystów, grób z sercem Piłsudskiego). Barokowy kościół św. Piotra i Pawła i domek św. Faustyny na Antokolu. Plac Katedralny z Archikatedrą św. Stanisława, Zamek Zygmunta Augusta (dziedziniec), Góra Giedymina, Aleja Giedymina, Pałac Prezydencki, Uniwersytet Wileński, Sanktuarium Miłosierdzia z obrazem „Jezu Ufam Tobie”; ul. Trocka i Literacka, Muzeum Mickiewicza, kościół św. Anny – klejnot wileńskiej Starówki, „Republika Zarzecze”. Kościół św. Kazimierza, cerkiew św. Ducha, cerkiew św. Mikołaja. Kaplica Ostrej Bramy z cudownym obrazem Matki Miłosierdzia. Obiadokolacja i nocleg                     w hotelu.

3 dzień – 14.04.24 – śniadanie-bufet, przejazd do Ponar – miejsca zbrodni z czasów II wojny światowej, pomnik i cmentarz. Spacer po słynnym uzdrowisku                              w Druskiennikach: park zdrojowy, sanatoria, gondolowa kolejka linowa z przejazdem nad Niemnem. Dla chętnych: 2 godz. relaksu w Aquaparku. Przejazd                                      do Studzienicznej, gdzie znajduje się Sanktuarium Maryjne na wyspie Gronik, udział we Mszy Świętej.Powrót i zakończenie imprezy w godzinach nocnych.

Cena: 880 zł/os.

Cena zawiera:

1. Transport: autokar Euro5 z wc, klimatyzacja, barek; opłaty drogowe i parkingi.
  2. Zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu **/*** w Wilnie, pokoje 2, 3 osobowe                              z łazienkami, tv i wi-fi.
  3. Wyżywienie: 2 śniadania-bufet, 2 obiadokolacje.
  4. Opieka kapłana, pilota, lokalnych przewodników w Wilnie i Trokach.
  5. Inne: ubezpieczenie NNW i KL, opłata TFG, taksa miejska, zestawy słuchawkowe, podatek VAT.

Cena nie zawiera:

• Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, na ten cel należy posiadać ok. 20€/os: Kościół św. Piotra i Pawła, Górę Giedymina, Zamek w Trokach.

Uwagi:

1. Cenę skalkulowano dla grupy 48 uczestników.
  2. Degustacja kibinów – specjałów kuchni karaimskiej – 8€/os.
  3. Aquapark w Druskiennikach – 2 godz,. wstęp – 17€/os.
  4. W każdym dniu będzie Msza Święta.
  5. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie, lecz wszystkie punkty programu zostaną zrealizowane w miarę pogody i dostępności obiektów dla zwiedzających.
  6. Potrzebny jest aktualny dowód osobisty lub paszport. Walutą na Litwie jest EURO.

Parafia Rzymskokatolicka, p.w. M.B. Częstochowskiej w Oleśnikach

Zapisy: Formularz internetowy, Ks. Piotr Drozd, tel. 604295127