II Niedziela Wielkiego Postu A.D. 2020 – 08 marca 2020 r.

1. Kościół w Polsce przeżywa dzisiaj Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami – tzw. Niedziela „Ad Gentes”. Został on ustanowiony przez Konferencję Episkopatu Polski, jako wyraz pamięci i troski o polskie misjonarki i misjonarzy. Ofiary, które możemy dzisiaj złożyć do puszek, zasilą projekty ewangelizacyjne, medyczne, edukacyjne i charytatywne, realizowanych na placówkach misyjnych przez polskich misjonarzy.
  2. Dziękuję za złożone dzisiaj ofiary na tacę na Seminarium Duchowne.
  3. Już w tym tygodniu, w piątek rozpoczniemy nasze rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi Ks. Karol Bernatek z Kijan. Rekolekcje pomagają nam przeżyć dobrze także czas Wielkiego Postu, a także przygotować się na Święta Paschalne. Najpierw słuchajmy Słowa Bożego, które obficie będzie głoszone, dlatego zachęcam Was do uczestnictwa w każdym dniu rekolekcji. Skorzystajmy także z sakramentu pokuty i pojednania, a na zakończenie (uczestnicząc wcześniej każdego dnia) przyjmując komunię świętą, ofiarujmy jako zadośćuczynienie za nasze grzechy otrzymując odpust zupełny. Już dzisiaj zachęcam do modlitwy w intencji naszych rekolekcji.
  4. Spotkania rekolekcyjne są o tradycyjnych porach. Piątek i sobota – 10.00, 12.00, 17.00. Spotkania o godz. 12.00 są dedykowane dla dzieci. W piątek są dwie drogi krzyżowe: dla dzieci o godz. 11.45, a dla dorosłych i młodzieży, po Mszy Świętej o godz. 17.00. W sobotę spowiedź na pół godziny przed spotkaniami. W niedzielę na zakończenie rekolekcji nasze ofiary na tacę przeznaczymy do dyspozycji Księdza Rekolekcjonisty. Dzieci ponadto już w czwartek mają swój dzień rekolekcyjny w szkole (8.00 – 12.30).
  5. Na stoliku pod chórem stoi podpisana puszka. Tam składamy jałmużnę wielkopostną.
  6. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne.
  7. Dzisiaj i za tydzień w niedzielę, zapraszam, na godz. 15.30 do Domu Parafialnego na film o Świętej Ricie – patronce spraw trudnych i beznadziejnych.
  8. Dziękuję Paniom sprzątającym kościół. (kartka)
  9. We wtorek możliwość gry na Sali gimnastycznej w szkole.
  10. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  11. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny oraz Niedziela.
  12. Wszystkim niewiastom składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Kobiet i powierzamy Was opiece Matki Bożej. Zdrowaś Maryjo …