III Niedziela Wielkanocna A.D. 2019 – 05 maja 2019 r.

1. Od dzisiaj przeżywamy Tydzień Biblijny. Zachęcam do indywidualnej lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego oraz wylosowanie fragmentu z Ewangelii Świętego Jana i postaranie się żyć nim na co dzień.
  2. Bóg zapłać za ofiary na tacę, które przekażemy na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.
  3. Zapraszam serdecznie na nabożeństwa majowe, po Mszy Świętej o godz. 18.00. W środę w Uroczystość Świętego Stanisława, po Mszy Świętej, o godz. 18.00 procesyjnie udamy się pod kaplicę przy szkole na majówkę.
  4. W poniedziałek przypada Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba.
  5. Dzisiaj odbędą się następujące spotkania w Domu Parafialnym: Rady Parafialnej o godz. 15.00, rodziców dzieci klasy II, o godz. 16.00 oraz rodziców dzieci klasy VI i VII z naszej szkoły i ew. ze szkół innych, którzy chcieliby przygotowywać się do I komunii świętej i bierzmowania, o godz. 17.00.
  6. Dziękuję za wspólne świętowanie 3 maja na pizzy w Domu Parafialnym.
  7. Zostało jeszcze kilka miejsc na wyjazd do Zakopanego i Krakowa. Już w sobotę o godz. 2.00 wyjeżdżamy. Jedzie nas 95 osób. Wrócimy w niedzielę późnym wieczorem. Osobom wyjeżdżającym przypominam o ciepłym ubraniu (na cebulkę) i od deszczu.
  8. Dziękuję sprzątającym kościół (kartka). Dziękuję także Panu Tomaszowi Idzikowi za zepchnięcie zalegających pozostałości po kwiatach, za parkingiem. Uprzejmie proszę abyśmy tam nie zostawiali żadnych śmieci. Dziękuję Panu Markowi Łopaciukowi, Wiesławowi Banakowi oraz naszej straży za ratunek i poprawienie zerwanego dachu.
  9. Intencje na bieżący tydzień (kartka)
  10. ARiMR (kartka)
  11. Pod koniec maja (21-23), w par. Biskupice odbędą się rekolekcje z nawiedzeniem figury Św. Michała Archanioła z cudownej groty objawień na Górze Gargano.
  12. Poświęcenia pól, rozpoczynają się Mszą Świętą, o godz. 16.00 w wyznaczonych miejscach (gdy będzie padał deszcz w Kościele):

Karpaty, przy krzyżu u Wilk Krystyny, 8 maja.

1. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedzielę.