III niedziela Wielkiego Postu A.D. 2022 – 20 marca 2022 r.

1. Dzisiaj kończymy nasze rekolekcje wielkopostne. Ufam, że to czego doświadczamy upewni nas, że słuchanie Słowa Bożego, modlitwa i sakramenty święte, są dla nas dobrą drogą i pomagają w naszym rozwoju życia duchowego. Pielęgnujmy w swoim życiu cnoty główne: wiarę, nadzieję i miłość. Dziękuję za pomoc w organizacji rekolekcji tu w kościele i w Domu Parafialnym, za każdą życzliwość, czas, pracę i dary. Dziękujemy Ks. Jerzemu Krawczykowi – naszemu Rekolekcjoniście, za spokojne i mądre prowadzenie nas ku Bogu. Pozostajesz w naszych modlitwach i życzliwej pamięci.
  2. Ciągle zapraszam na nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę po Mszy Świętej, o godz. 9.00 i w środy po Mszy Świętej, Drogi Krzyżowej w piątki, po Mszy Świętej. Adoracja Najświętszego Sakramentu, w czwartki przed Mszą Świętą, od godz. 15.00. Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy w środy, przed Mszą Świętą, a do MB Jasnogórskiej, w sobotę przed Mszą Świętą.
  3. Przeżywamy tydzień modlitw o ochronę życia. Zachęcam do skorzystania z przygotowanych pomocy modlitewnych, wyłożonych na stoliku
  4. W piątek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte, o godz. 9.00 i 17.00. Ofiary z tacy przekażemy na Fundusz Obrony Życia.
  5. W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, dnia 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu.

Kościół w Polsce pragnie odpowiedzieć na to papieskie wezwanie, dlatego zwracam się z apelem do wszystkich księży biskupów, kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych, aby tego dnia we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce o godz. 17:00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wznieść modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Proszę również, by tego dnia odprawić Eucharystię w intencji pokoju w Ukrainie oraz nawrócenia Rosji.

Powierzając Dobremu Bogu sprawę pokoju w Ukrainie i świecie, z serca wszystkim błogosławię, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

+ Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

• Dziękuję Paniom sprzątającym kościół. (kartka)
  • Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  • Polecam aby zabrać i czytać prasę katolicką.