IV niedziela w ciągu roku A.D. 2021 – 31 stycznia 2021 r.

1. W wtorek Święto Ofiarowania Pańskiego – MB Gromnicznej. Są do zakupienia gromnice wraz z osłonkami.
  2. W środę św. Błażeja. Raz w roku we wspomnienie św. Błażeja, podczas Eucharystii ma miejsce jeden z ciekawszych obrzędów. U nas po raz pierwszy w najbliższą środę na każdej Mszy Świętej. Po końcowej modlitwie kapłan zapala dwie specjalne świece. Następuje modlitwa o zdrowie gardła i o właściwe korzystanie z daru mowy, abyśmy go umieli używać na chwałę Bożą i pożytek ludzi. Święty Błażej bowiem jest czczony jako orędownik i opiekun wiernych, zwłaszcza w chorobach gardła i języka. Po błogosławieństwo wierni podchodzą do stopni ołtarza. Kapłan nie tylko wypowiada stosowne słowa, ale i dotyka gardeł dwiema świecami. Warto sobie w tym dniu szczególnie uświadomić moc wiary. To ona decyduje o skuteczności sakramentaliów, do których Kościół zalicza błogosławienie gardeł. Są to znaki umacniające w nas łaski otrzymane w sakramentach i lepiej przygotowujące do ich przyjęcia. Tak więc nie ma żadnej magii w tym obrzędzie, bo nie dotyk ma moc uzdrawiania. Jest on jedynie zewnętrznym znakiem naszej wewnętrznej ufności we wstawiennictwo św. Błażeja.
  3. W piątek wspominamy św. Agaty, a w sobotę Św. Pawła Miki i Towarzyszy.
  4. W środę na pół godz. przed Mszą Świętą Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Przypominam o możliwości zapisania intencji na kartkach i złożenia ich do koszyczka pod chórem. W sobotę na pół godz. przed Mszą Świętą zapraszam na nowennę do MB Jasnogórskiej – Patronki naszej parafii.
  5. Ponadto w tym tygodniu w pierwszy  czwartek, piątek i sobotę miesiąca, nabożeństwa po Mszach Świętych o godz. 16.00. A w niedzielę za tydzień po Mszy Świętej o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  6. W pierwszy piątek od godz. 9.00 mogę odwiedzić naszych chorych w domach. Proszę potwierdzić chęć i do tych osób przyjadę i już będę przyjeżdżał systematycznie.
  7. Dzisiaj po Mszy Świętej, o godz. 11.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
  8. Od 11 do 13 lutego na parkingu przed szkołą będzie można przywieźć elektrośmieci. Tą akcję organizuje szkoła. Dzięki niej placówka może być doposażona w sprzęt sportowy lub biurowy. Zachęcam do pozbycia się zbędnych sprzętów elektronicznych.
  9. Dziękuję Paniom sprzątającym, myjącym i dezynfekującym kościół (kartka). Dziękuję za codzienne odśnieżanie.
  10. Bóg zapłać za ofiarę w kwocie 500 zł na nowy obraz Matki Boskiej Bolesnej.
  11. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  13. W środę odbył się pogrzeb ś.p. Czesławy Czyż. Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu przez wstawiennictwo Matki Bożej. Zdrowaś Maryjo …, Wieczny odpoczynek …