X Niedziela w ciągu roku A.D. 2021 – 06 czerwca 2021 r.

1. Dzisiaj wspominamy bł. Marię Karłowską, której relikwie mamy w naszym kościele. Po Mszy Św. modlitwa za jej przyczyną. Była Apostołką Dobrego Pasterza. Za motto swojego życia apostolskiego przyjęła ewangeliczne słowa „szukać i zbawić to, co zginęło”, założycielka Zgromadzenia Sióstr Pasterek od Opatrzności, Bożej, organizatorka Zakładów Dobrego Pasterza o charakterze wychowawczo-resocjalizacyjnym dla kobiet oddającym się prostytucji, prekursorka w delegowaniu sióstr swego zgromadzenia do pracy na oddziałach dla kobiet wenerycznie chorych, wielka patriotka i ceniona społeczniczka, odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi za pracę na polu społecznym, pierwsza błogosławiona diecezji toruńskiej, Patronka miasta Jabłonowa Pomorskiego.
  2. We wtorek, wspomnienie Św. Jadwigi Królowej, w piątek Uroczystość NSPJ, a w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  3. Zapraszam po Mszach Świętych na nabożeństwa czerwcowe.
  4. W sobotę, 12 czerwca, o godz. 8.00 wybieramy się z dziećmi komunijnymi i rocznicowymi oraz rodzinami na pielgrzymkę autokarową do Hanny i Kodnia. Powrót ok. godz. 17.00. Koszt to 30 zł od osoby. Są jeszcze wolne miejsca. Serdecznie zapraszam.
  5. Za tydzień ofiary na tacę przekażemy na Seminarium Duchowne, a do puszek złożymy ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej.
  6. Za tydzień w niedzielę 13 dzień miesiąca i Różaniec Fatimski. Zapraszam na godz. 16.00.
  7. Za tydzień w niedzielę między Mszami spotkanie Rady Parafialnej.
  8. Dziękowałem już wielu osobom za prace przy Kapliczce MB Bolesnej. W minionym tygodniu Panowie Wiesław, Andrzej i Mieczysław dzielnie układali od nowa kostkę wkoło kapliczki. Bóg zapłać im za bezinteresowną pracę. Dziękuję wszystkim za pomoc okazaną i wykonywane tam prace. Omodlony i poświęcony obraz MB Bolesnej ma tam już swoje miejsce.
  9. W czwartek w ramach oktawy Bożego Ciała poświęcimy wianuszki oraz przejdziemy w procesji wkoło kościoła. Proszę o przygotowanie ołtarzy: I ołtarz – Rodzice dzieci komunijnych, II ołtarz – Legion Maryi, III ołtarz – rodzice dzieci rocznicowych, IV – Straż Pożarna.
  10. Dziękuję wszystkim za pomoc w organizacji Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa: Straży Pożarnej, za zabezpieczenie trasy procesji oraz zaangażowanie w niej przez niesienie sztandarów, baldachimu i prowadzenie kapłanów. Dziękuję wszystkim za czynny udział w procesji. Dziękuję za dekoracje ołtarzy oraz trasy procesji. Dziękuję za śpiew, modlitwę posługę liturgiczną, dzieciom za niesienie poduch, różańca i sypanie kwiatów i wszystkim za wspólnotę, która tworzyliśmy.
  11. Dzisiaj po Mszach Świętych, będziemy proszeni przez strażaków z parafii Wygnanowice o pomoc materialną do puszki przy wyjściu z kościoła, dla rodziny Kotyło ze Stryjna Pierwszego. 20 maja spłonęły im budynki gospodarcze i dwa garaże oraz sprzęt rolniczy i gospodarczy. Ks. Proboszcz parafii Wygnanowice, poszkodowana rodzina i strażacy zwracają się z prośbą o pomoc i wsparcie finansowe.
  12. Kościół sprzątały (kartka).
  13. Bóg zapłać za kolejne ofiary złożone na kościół w kwocie: 150 zł i 50 zł.
  14. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).