XVI Niedziela w ciągu roku A.D. 2019 – 21 lipca 2019 r.

1. W tym tygodniu wspominamy w Liturgii: w poniedziałek Św. Marię Magdalenę, we wtorek Św. Brygidę, w środę Św. Kingę, w czwartek Św. Jakuba i Św. Krzysztofa, w piątek Św. Rodziców NMP Joachima i Annę.
  2. Dzisiaj po Mszach Świętych poświęcenie pojazdów mechanicznych. Z tej okazji będzie możliwość wsparcia misjonarzy pieniędzmi, w ramach akcji „Jeden grosz za jeden szczęśliwie przejechany kilometr”. Każdy otrzyma także obrazek. Możemy też zakupić do samochodu naklejki z modlitwą kierowcy oraz breloczki. Koszt ich to od 1 zł do 2,50 zł. Złożoną ofiarę przekażemy na misje.
  3. W ostatnim czasie złożono ofiary bezimienne na kościół (wymianę okien): 200 zł, 100 zł i 50 zł. Bóg zapłać.
  4. Dziękuję sprzątającym kościół (kartka). Intencje na bieżący tydzień (kartka).
  5. Dziękuję Panu Andrzejowi Buchajczykowi za pocięcie drewna.
  6. Dziękuję za przywiezione elektrośmieci. Było ich tak dużo, że nie zmieściły się w poniedziałek na samochód. Ponownie przyjechano po nie we wtorek. Pieniądze w ten sposób pozyskane będą przeznaczone dla misjonarzy z naszej archidiecezji.
  7. Zapowiedź przedślubna: Rafał Staropiętka, kaw. z Łęcznej, par. p.w. Świętej Barbary i Agnieszka Anna Łysomirska, panna z Oleśnik par. tut.
  8. Przypominam o możliwości wyruszenia na pielgrzymkę pieszą do Częstochowy.
  9. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedzielę.