XVII Niedziela w ciągu roku A.D. 2019 – 28 lipca 2019 r.

1. W tym tygodniu wspominamy w Liturgii: w poniedziałek Św. Martę, w środę Św. Ignacego z Loyoli, w czwartek Św. Alfonsa Marii Liguoriego.
  2. W czwartek rozpoczniemy miesiąc sierpień. W naszej tradycji to miesiąc pielgrzymek do sanktuariów Maryjnych oraz Świąt poświęconych Matce Bożej. To także miesiąc podejmowania przez nas dobrowolnego postu – abstynencji od alkoholu. Może w sposób szczególny oprócz postu dołączymy także modlitwę za tych, którzy o własnych siłach nie mogą podnieść się z niewoli alkoholizmu. Wyłożona jest na stoliku pod chórem Księga Abstynencji. Możemy wpisywać do niej naszą deklarację abstynencji.
  3. Nabożeństwa I czwartkowe, I piątkowe i I sobotnie po Mszach Świętych, o godz. 18.00. Spowiedź przed każdą Mszą Świętą. W sobotę o 17.20 różaniec.
  4. W czwartek przypada rocznica wybuchu Powstania Styczniowego. W tamtym roku przeżywaliśmy wieczór patriotyczny, w tym zapraszam do wspólnej modlitwy z racji przypadającego tego dnia I czwartku.
  5. W piątek od 9.00 odwiedzę naszych chorych. Tego dnia przypada możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Ten dar wyprosił Święty Franciszek najpierw do kościoła w Asyżu a później dla wszystkich kościołów parafialnych. Odpust może uzyskać każdy wierny, będący w stanie łaski uświęcającej, który w tym dniu pobożnie odmówi Ojcze nasz i Wierzę w Boga, nawiedzając kościół parafialny.
  6. W ostatnim czasie złożono ofiary bezimienne na kościół (wymianę okien): 100 zł i 70 zł. Bóg zapłać.
  7. W tym tygodniu zostanie ułożona na cmentarzu kostka pod oraz dokoła altanki – śmietnika.
  8. Można jeszcze zabrać kartki do zapisania imion i nazwisk zmarłych do modlitwy różańcowej i Eucharystii na cmentarzu 18 sierpnia. Wypełnione kartki od następnej niedzieli można składać w koszyczku przy ołtarzu.
  9. Dziękuję sprzątającym kościół (kartka). Intencje na bieżący tydzień (kartka).
  10. Za tydzień w niedzielę po południu pojadę do pielgrzymki chełmskiej w okolice Zakrzówka. Zostanę z pielgrzymami do poniedziałku. Gdyby ktoś chciał mi towarzyszyć w niedzielnym lub niedzielnym i poniedziałkowym pielgrzymowaniu serdecznie zapraszam.
  11. Proszę także jadących na pielgrzymkę do Lichenia, Świętej Lipki i Gietrzwałdu odebrać z zakrystii program oraz potwierdzać uczestnictwo.
  12. Zapowiedź przedślubna: Rafał Staropiętka, kaw. z Łęcznej, par. p.w. Świętej Barbary i Agnieszka Anna Łysomirska, panna z Oleśnik par. tut.; Sylwester Przemysław Woliński, kaw. z Brzeźnicy Książęcej par. tam. i Weronika Gajko, panna z Oleśnik, par. tut.
  13. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedzielę.