XXIX niedziela w ciągu roku A.D. 2022 – 16 października 2022 r.

1. Dzisiaj przeżywamy XXII Dzień Papieski. Wspieramy ofiarami do puszek przy wyjściu z kościoła Fundusz Papieski – stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. To dzień także pamięci o Świętym Janie Pawle II. Mamy możliwość oddania czci relikwiom Świętego.
  2. We wtorek wspominamy Św. Łukasza – patrona Służby Zdrowia, w czwartek Św. Jana Kantego, a w sobotę Św. Jana Pawła II.
  3. Możemy zabrać karty wypominkowe. Proszę je zabrać i wypełnić, zaznaczając wybrany dzień tygodnia do modlitwy wypominkowej. 1 i 2 listopada, różaniec wypominkowy za wszystkich zmarłych połączymy z procesjami na cmentarzu parafialnym, po Mszach Świętych, które także będziemy sprawować za wszystkich zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach: 1 listopada, o godz. 10.00, a 2 listopada o godz. 17.00.
  4. Zachęcam, aby skorzystać z przygotowanego przez Pana Zbigniewa Ciepłowskiego systemu ewidencyjnego naszego cmentarza parafialnego. Na stronie internetowej parafii w zakładce cmentarz parafialny, znajduje się wyszukiwarka wszystkich grobów. Należy tylko wpisać nazwisko, a wtedy tworzy się zdjęcie grobu z aplikacją umożliwiającą zapalenie wirtualnego znicza. Jeśli są jakieś błędy lub braki prosimy zapisać je na kartce i przynieść do kościoła.
  5. Coś o liczeniu wiernych. W ubiegłą niedzielę było nas na Mszy Świętej 335 osób, co daje 37% (przy liczbie parafian 910 osób). To mniej o 20 osób niż rok temu. Większość obecnych 56% to kobiety (mniej o 2% niż rok temu). Ilość mężczyzn jest taka sama. Z obecnych osób 185 przyjęło Komunię Świętą, co daje 55% co jest podobnym wynikiem niż rok temu. Najwięcej przystępuje do Komunii Świętej kobiet – 64%, chociaż ilość mężczyzn przystępujących jest podobna niż rok temu.
  6. Przez cały miesiąc także ofiarami do puszki, która znajduje się na stoliku pod chórem, możemy wspierać misje.
  7. Dzisiaj po Mszach Świętych, będzie można mnie jeszcze zapytać o szczegóły naszej pielgrzymki do Medziugorie.
  8. Od piątku i przez kolejny tydzień, gdyby była potrzeba kontaktu z księdzem, to proszę to czynić po Mszach Świętych.
  9. Bóg zapłać za ofiary na kościół: 1000 zł, 300 zł i 100 zł.
  10. Kościół sprzątały (kartka).
  11. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).