XXVI Niedziela w ciągu roku A.D. 2020 – 27 września 2020 r.

1. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na tacę, które przekażemy na Seminarium Duchowne w Lublinie.
  2. Dzisiaj 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Ojciec Święty Franciszek zachęca nas do modlitwy w intencji tych którzy są zmuszeni do ucieczki ze swoich miejsc rodzinnych. Biskupi Polscy za pośrednictwem Caritas proszą nas o ofiary do puszek przy wyjściu z kościoła na pomoc poszkodowanym w wyniku pożaru w obozie dla uchodźców na wyspie Lesbos.
  3. Modlitwa „Pod Twoją obronę”, jest najstarszą modlitwą do Matki Bożej. Już w pierwszych wiekach prześladowani chrześcijanie u Matki Pana Jezusa szukali ratunku. Chcemy, by ta modlitwa w tym roku, kiedy świat ogarnięty jest pandemią, była myślą przewodnią nabożeństw różańcowych. Dzieci będą poznawać cudowne obrazy Matki Najświętszej i związane z nimi miejsca w Polsce, gdzie ludzie wypraszali ratunek dla swoich rodzin i parafii, gdy kraj nawiedzały różnego rodzaju epidemie. Tą modlitwę „Pod Twoją obronę”, będziemy odmawiać po każdym Różańcu, także modląc się o dobre przeżycie Misji Świętych w naszej parafii.
  4. Już od czwartku zapraszamy na modlitwę różańcową po Mszy Świętej, o godz. 16.00. Przypominam też, że od 1 października zmieniamy godzinę Mszy Świętej.
  5. W poniedziałek wspomnienie Św. Wacława, we wtorek Święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w środę Św. Hieronima, w czwartek Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w piątek Św. Aniołów Stróżów.
  6. W tym tygodniu nabożeństwa I czwartku, I piątku, I soboty miesiąca połączymy z modlitwą różańcową, po Mszy Świętej o godz. 16.00.
  7. W piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych.
  8. W niedzielę podczas Mszy Świętej, o godz. 11.00 dzieci z klasy IV po raz pierwszy w pełni będą uczestniczyć we Mszy Świętej – Pierwsza Komunia Święta.
  9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła (kartka).
  10. Bóg zapłać za ofiarę na kościół – 50 zł.
  11. Intencje na bieżący tydzień (kartka).
  12. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedzielę, Mały Gość Niedzielny wraz z plakatem MB Częstochowskiej i modlitwą Pod Twoją obronę na różaniec.