XXVIII Niedziela w ciągu roku A.D. 2020 – 11 października 2020 r.

1. Dzisiaj ofiarami do puszki przy wyjściu z kościoła wspieramy uzdolnioną młodzież, która otrzymuje stypendia z Funduszu Papieskiego.
  2. Dziękuję serdecznie dzieciom Komunijnym i ich rodzicom, za piękne przeżywanie Uroczystości i uczestnictwo w Białym Tygodniu.
  3. Zapraszam Was na codzienną modlitwę różańcową, po Mszy Świętej o godz. 16.00. W intencjach naszej modlitwy jest prośba o ustanie epidemii i ochronę dla nas, a także o dobre przeżycie Misji Świętych w naszej parafii.
  4. Nie odwołujemy Misji Świętych. Oczywiście patrzę na ogromny wzrost zakażeń wirusem. Mamy pamiętać o wszystkich obostrzeniach. Dzięki Bogu możemy normalnie – bez ograniczeń uczestniczyć w Liturgii. Myślę, że teraz jeszcze bardziej potrzebna jest nam modlitwa, a takie wydarzenie jak Misje Parafialne, to dobra okazja, aby pewne rzeczy sobie poukładać – związane z wiarą i codziennością.
  5. Dlatego jeszcze raz gorąco zachęcam do pełnego udziału w Misjach Świętych – od niedzieli do niedzieli – wybierając stosowną porę – rano lub wieczorem. Nadmienię, że wieczorne spotkania będziemy zawsze kończyć Apelem Jasnogórskim, a nieraz dodatkowo nabożeństwami: nabożeństwo przebłagalne z procesją w piątek, czy w sobotę przy krzyżu misyjnym. W środę przed południem pomóżcie dostać się chorym do świątyni. A w sobotę misjonarz będzie błogosławił dzieci i mamy oczekujące potomstwa. Tego dnia także pobłogosławimy roczne dzieci. Możemy zgłaszać je do zakrystii.
  6. Nasze Misje Święte, zaczynamy w niedzielę. Przed godz. 11.00, uroczyście wprowadzimy relikwie Świętego Maksymiliana do kościoła. Przejdziemy w procesji od Domu Parafialnego. A o godz. 17.30, spotkamy się ponownie przed kościołem, aby udać się w procesji różańcowej na cmentarz. Zabierzmy znicze na groby oraz dodatkowe źródło światła dla siebie. Będziemy eskortowani przez Straż Pożarną. Proszę zatroszczyć się o porządek na grobach.
  7. Misjonarz na bieżąco będzie nam przypominał program i nas prowadził przez ten czas. My otaczamy misjonarza naszą modlitwą. Jako wyraz wdzięczności złożymy także ofiary na tacę do dyspozycji O. Misjonarza i O. Franciszkanów. Oprócz tradycyjnej tacy niedzielnej na zakończenie Misji, zaproponuję Ojcu także tacę z jednego lub kilku dni misyjnych. O tym jeszcze powiem. Przypominam o wyłożonych programach na stoliku, a dodatkowo o Rycerzu Niepokalanej – o Matce Bożej Bolesnej oraz modlitewnikach. Są także wyłożone kalendarze Maryjne w cenie 5 zł.
  8. We wtorek wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego i ostatni Różaniec Fatimski, w czwartek Św. Teresy od Jezusa, w piątek Św. Jadwigi Śląskiej i rocznica wyboru Św. Jana Pawła II. W tym dniu proszeni jesteśmy o ofiary na tacę na Stolicę Apostolską „świętopietrze”.
  9. Powoli kompletujemy zamówione zestawy do nowego nagłośnienia do kościoła. Do tego zamówiłem zestaw nagłośnieniowy procesyjny. To profesjonalny sprzęt, który nagłośni dużą przestrzeń. Już go odebrałem, a wypróbujemy 13 w środę na Różańcu Fatimskim oraz w procesji różańcowej na cmentarz w niedzielę. Nagłośnienie w kościele będzie montowane już po misjach. Jestem po rozmowie i po wizycie architektów z Lublina, którzy mają przedstawić propozycję zagospodarowania miejsca po stronie tabernakulów – wraz z renowacją oraz po stronie relikwii. Jak tylko będzie przygotowany projekt to także go wszystkim przekaże. Myślę, że to będzie jeszcze w listopadzie. Później będzie podjęta decyzja co i jak. Ale już wykonanie nastąpi w następnym roku sukcesywnie, najpierw tabernakulum.
  10. Za tydzień ofiary na tacę przekażemy na misje.
  11. Mamy już możliwość zamawiania Mszy Świętych na następny rok.
  12. Na stoliku pod chórem znajdują się też karty wypominkowe na listopad.
  13. Bardzo proszę o przekazywanie informacji i zachęcanie do honorowego oddawania krwi 25 października. W Oleśnikach na parkingu przed kościołem podjedzie autokar – ambulans, specjalnie przystosowany do oddawania krwi. W godz. 10.00 – 14.00, będziemy mogli się zarejestrować, a potem oddać krew. Na stoliku pod chórem są plakaty do rozwieszenia oraz ulotki, kto może być dawcą krwi, jak się przygotować. Jednorazowo oddaje się 450 ml krwi i chyba dostaje się czekolady za darmo J
  14. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła (kartka). Bóg zapłać za pomoc także z następnej ekipy sprzątającej. Wykorzystaliśmy sobotnią pogodę i panowie wykosili trawę, a Panie dalej posprzątały.
  15. Intencje na bieżący tydzień (kartka).
  16. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny wraz z filmem „Ziemia Maryi”, Niedzielę wraz z historią życia Carlo Acutisa, który wczoraj w Asyżu został ogłoszony błogosławionym.