XXXI Niedziela w ciągu roku A.D. 2021 – 31 października 2021 r.

 1. Bogu niech będą dzięki, że w tym roku mogliśmy przeżywać pięknie – wspólnie przed Najświętszym Sakramentem różaniec. W tamtym roku nie było nam dane, tak do końca wytrwać. Dziękuję Wam, za Waszą postawę i wspólną modlitwę. Było dużo takich osób które nie opuściły ani jednego różańca. Każdy mógł się włączyć w tą modlitwę i poprzez odmówienie głośno jednego Zdrowaś Maryjo, stawał się cząstką – paciorkiem różańca, ale ze wszystkimi tworząc nie tylko wspólnotę, ale i cały różaniec. Dziękuję serdecznie dzieciom i młodzieży za ich obecność. Było 10 osób z nich, które nie opuściły żadnego różańca, a łącznie ponad 30 dzieci i młodzieży uczestniczyło w przynajmniej 20 nabożeństwach. Dla Was mam szczególne podziękowania i prezenty. Wspólnie układaliśmy list do Matki Bożej. Gdyby ktoś z dzieci chciał brakujące naklejki to są wyłożone na ławce obok tabernakulum wraz z Waszymi listami, które także zabierzcie. Jeszcze raz serdecznie Wam dziękuję.
 2. Nasza modlitwa różańcowa będzie trwała do 15 listopada w dni powszednie, po Mszy Świętej o godz. 16.00, a 1 i 2 listopada podczas procesji na cmentarzu. Chcemy w tych dniach w tą modlitwę włączyć naszych zmarłych, których polecamy w wypominkach.
 3. Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte będą o godz. 8.00, 9.00 i 10.00, a po Mszy Świętej procesja na cmentarzu parafialnym. Przed Mszami Świętymi jest możliwość spowiedzi świętej. We wtorek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.  Msze Święte, o godz. 9.00 i 17.00, a po Mszy Świętej procesja na cmentarzu parafialnym.
 4. Od 1 do 8 listopada, każdego dnia odwiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych możemy uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące, a ponadto we wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych odwiedzając kościół.
 5. Są jeszcze do odebrania karty wypominkowe. Proszę je zabrać i wypełnić, zaznaczając wybrany dzień tygodnia do modlitwy wypominkowej.
 6. W tym tygodniu nabożeństwa I czwartku, piątku i soboty, połączymy z modlitwą wypominkową. Zachęcam także do praktyki tych dni w duchu wynagrodzenia oraz daru modlitwy za powołanych i o powołania.
 7. W I piątek miesiąca, od godz. 9.00 odwiedzę chorych w domach.
 8. W następną niedzielę ofiarami do puszki wesprzemy Kościół w potrzebie – szczególnie na kresach wschodnich.
 9. W czwartek wspomnienie świętego Karola Boromeusza.
 10. Kościół sprzątały (kartka).
 11. Bóg zapłać Panu Zbyszkowi i Krzysztofowi za udostepnienie samochodu i wywóz śmieci z cmentarza.
 12. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
 13. Polecam aby zabrać i czytać prasę katolicką.