XXXII Niedziela w ciągu roku A.D. 2021 – 07 listopada 2021 r.

1. Dzisiaj w przededniu imienin ks. Marcina, pamiętamy w modlitwie i składamy najserdeczniejsze życzenia.
  2. Wczoraj obchodziliśmy rocznicę śmierci Ks. Piotra Ściegiennego. W następną niedzielę o godz. 11.00 odprawimy Mszę Świętą za Patrona naszej szkoły.
  3. Dzisiaj ofiarami do puszki wspieramy Kościół w potrzebie – szczególnie na kresach wschodnich.
  4. Nasza modlitwa różańcowa – wypominkowa trwa do 15 listopada w dni powszednie, po Mszy Świętej o godz. 16.00.
  5. W środę w Trawnikach przy Straży, w godz. 14.00 – 18.00, będzie możliwość zaszczepić się w Szczepieniobusie jednodawkową szczepionką.
  6. W czwartek obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości w 103 rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę, po 123 latach niewoli austriackiej, pruskiej i rosyjskiej. Tego dnia Msze Święte o godz. 9.00 i 11.00 – po niej odśpiewamy Hymn Polski. Tego dnia podczas meczu, o godz. 14.00, obok boiska, będzie można wesprzeć Dom Dziecka w Siedliszczu, przynosząc art. Higieniczne, chemiczne, spożywcze, plastyczne, sucha żywność.
  7. Przez cały listopad, każdego dnia odwiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych możemy uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące – każdego dnia za jedna osobę zmarłą.
  8. Przypominam o nabożeństwach Maryjnych w środę i sobotę, o godz. 15.30, a w piątek, po Mszy Świętej o godz. 17.00, kolejne nasze spotkanie modlitewne przy znaku krzyża, które jest pielęgnowaniem owoców Misji Świętych.
  9. Za tydzień po Mszy Świętej, o godz. 11.00 w kościele odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.
  10. We wtorek Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w środę Św. Leona Wielkiego, w czwartek św. Marcina, w piątek Św. Jozafata, a w sobotę pierwszych męczenników Polski: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, Krystyna.
  11. Za tydzień w niedzielę ofiarami na tacę wspieramy budujące się kościoły, a do puszek przy wyjściu z kościoła bezdomnych, którym pomaga Caritas.
  12. Kościół sprzątały (kartka).
  13. Bóg zapłać Panu Zbyszkowi i Krzysztofowi za udostepnienie samochodu i wywóz śmieci z cmentarza.
  14. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  16. Zmarł ś.p. Edward Sysa, l. 84. Pogrzeb odbędzie się 15 listopada. Różaniec o godz. 10.00, a Msza Święta o godz. 10.30. Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu przez wstawiennictwo M.B. Zdrowaś Maryjo …, Wieczny odpoczynek …
  17. A teraz zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu.