XXXIII niedziela w ciągu roku A.D. 2023 – 19 listopada 2023 r.

1. Dzisiaj w naszych modlitwach polecamy wszystkich ubogich i bezdomnych w Światowym Dniu Ubogich. Ubóstwo przybiera dzisiaj różne wymiary, tym bardziej ważny jest dar modlitwy i ofiary. Przy wyjściu z kościoła do puszek możemy złożyć ofiarę dla bezdomnych, którym pomaga Caritas.
  2. Dzisiaj ofiary złożone na tacę przekażemy na budujące się kościoły w naszej Archidiecezji.
  3. Zapraszam po Mszy Świętej, o godz. 11.00 do Domu Parafialnego na spotkanie Radę Parafialną.
  4. Bóg zapłać za pomoc w wywiezieniu śmieci z cmentarza Panu Bogdanowi i Piotrowi. Ponieważ zmieniły się parametry przyjmowanych śmieci na wysypisku, mam prośbę, aby do worków nie wrzucać folii oraz papieru (proszę to samodzielnie utylizować w domach), natomiast ziemia, żywe kwiaty i żywe wiązanki wyrzucamy na kompostownik z tyłu cmentarza za ogrodzeniem. Przypomnę że wyrzucając tam chryzantemy trzeba wcześniej zdjąć doniczkę plastikową.
  5. Jutro wspominamy Świętego Rafała Kalinowskiego, we wtorek Ofiarowanie MB, w środę Św. Cecylii – patronki śpiewu i muzyki kościelnej, a za tydz. w niedzielę – ostatnią roku liturgicznego już Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
  6. Kościół sprzątały (kartka)
  7. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).