Zesłanie Ducha Świętego A.D. 2021 – 23 maja 2021 r.

1. Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny.
  2. Dzisiaj po raz pierwszy w pełni uczestniczą we Mszy Świętej dzieci z klasy III. Otaczamy ich oraz najbliższych naszą modlitwą, aby zawsze rozwijali w swoim sercu miłość do Boga, która jest wyznawana przez wiarę i życie. Przez cały tydzień dzieci uczestniczą w Mszy Świętej o godz. 18.00 i nabożeństwie majowym, polecając intencje powierzone na każdy dzień i dziękując za dar Eucharystii.
  3. Jutro Święto NMP Matki Kościoła, a w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a w piątek 10 rocznica święceń ks. Marcina.
  4. W sobotę, o godz. 15.00 – poświęcenie pól – Żużlówka przy krzyżu u Musiejowej, o godz. 16.30 – poświęcenie pól – Karpaty Dolne i Górne przy krzyżu u Wilk Krystyny.
  5. Boże Ciało – 3 czerwca: I ołtarz – na posesji Bernardy Krysy, II ołtarz – przy figurze MB obok Krzysztofa Gładysza na dole, II ołtarz – przy kaplicy MB Bolesnej, IV – na posesji Tadeusza i Stanisławy Klimek.
  6. Za tydzień, podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie Rocznica I Komunii Świętej.
  7. Bóg zapłać za opryskanie kostki i koszenie trawy, przywiezienie i ustawienie brzózek – Panom Banachom i Leszkowi Wilkowi. Bóg zapłać za brzózki przy kapliczce Panu Mirkowi i Łukaszowi. Kościół sprzątały (kartka).
  8. Bóg zapłać za pracę w ostatnich dniach w kapliczce MB Bolesnej: Panu Marianowi, Pawłowi i Andrzejowi.
  9. Zapowiedzi przedślubne: Dawid Pałys-Rydzik, kaw. z Grodziska Dolnego, par. Św. Barbary i Paulina Aneta Buk, panna z Oleśnik par. tut.; Adrian Psujek, kaw. z Oleśnik, par. tut. i Justyna Dekundy, panna z Jaroszewic, par. Nawrócenia Św. Pawła w Bełżycach.
  10. Bóg zapłać za kolejne ofiary złożone na kościół w kwocie: 200 zł. Bóg zapłać za dar rodziców dzieci komunijnych.
  11. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).