Chrzest Pański A.D. 2019 – 13 stycznia 2019 r.

1. Dzisiaj ofiarami na tacę wspieramy Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
  2. Kończy się dzisiaj okres Bożego Narodzenia, a od jutra zaczyna się okres zwykły w ciągu roku, naznaczony obecnością świętych i błogosławionych, którzy nam patronują. Pierwszy etap tego okresu zakończy się 5 marca przed Środą Popielcową.
  3. Po Mszy Świętej, o godz. 11.00 serdecznie zapraszam dzieci, młodzież, ministrantów i kandydatów oraz rodziców na opłatek i kolędowanie do Sali pod kościołem. Przy tej okazji zachęcam dzieci i młodzież do wyjazdu na rekolekcje oazowe. Służę informacją.
  4. Są dzisiaj z nami strażacy z Kawęczyna, po Mszy Świętej będą prosić nas o ofiary, w ramach dekanalnej solidarności, jako pomoc rodzinie której spalił się dom. Bóg zapłać za zrozumienie i pomoc.
  5. Dziękuję Paniom sprzątającym kościół i odśnieżającym teren wokół kościoła i domu parafialnego (kartka).
  6. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  7. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia: w czwartek – Św. Antoniego opata, w sobotę Św. Józefa Sebastiana Pelczara.
  8. Od piątku w sposób szczególny podczas Mszy Świętych będziemy modlić się o jedność chrześcijan, rozpoczynając Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Dąż do sprawiedliwości”.
  9. Kończymy wizytę duszpasterską. W tym tygodniu odwiedzę:

– 14 stycznia, godz. 9.00 – rejon Radnej Dzirba Czesławy od Danielewicz Wojciech do Błaszczak

– 18 stycznia, godz. 9.00 – rejon Radnych Cyranowski Tadeusz i Iwańczuk Jacek – Kąt od P. Bzickiej – od końca wsi do mostu P. Berneckiej

– 19 stycznia – do tych osób do których nie dotarłem. Można zgłaszać do zakrystii bądź telefonicznie w celu umówienia godziny.

1. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedzielę.
  2. Wczoraj odbył się pogrzeb + Ewy Banak. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu przez orędownictwo Maryi.