I Niedziela Adwentu A.D. 2018 – 02 grudnia 2018 r.

1. Bóg zapłać za ofiary na tacę przeznaczone na Seminarium Duchowne.
  2. Zaczynamy dzisiaj piękny czas oczekiwania: najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na końcu dziejów, a także bezpośrednio na uroczystości Narodzenia Pańskiego. Jest to czas radosnego oczekiwania. Pamiętajmy, że radość daje sam Bóg i On sam wystarczy. Nie potrzeba żadnych innych zachęt w postaci alkoholu. Wiem jak trudno uczynić postanowienia – u ludzi to niemożliwe ale nie u Boga – tym bardziej zachęcam do szukania Boga i powierzenia mu siebie. W przedszkolu zachęcałem do zrobienia kalendarza adwentowego – myśląc o dobrych uczynkach i postanowieniach, które każdego dnia możemy wypełnić. Chłopiec mi mówi: ja już zjadłem cały kalendarz adwentowy! Dopiero zrozumiałem, że o co innego nam chodzi. Tak, można skonsumować ten czas, a można go pięknie przeżyć. Zachęcam także do postanowień. Dla dzieci kalendarz jest już przygotowany tu w kościele. Możemy go zrobić w domu. Możemy przygotować też wieńce adwentowe, aby świece w nim odmierzały nam ten czas i pomagały lepiej go przeżyć.
  3. Zapraszam na Roraty, czyli Msze Święte wotywne o Najświętszej Maryi Pannie odprawiane we środy i soboty, o godz. 6.30. Takiej Mszy nie można celebrować w niedzielę i uroczystości.
  4. Zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu: czwartek, po Mszy Świętej, o godz. 16.00. Zakończenie o godz. 17.00.
  5. Zapraszam serdecznie na nasze rekolekcje adwentowe, w dniach 7-9 grudnia, którym będzie przewodniczył ks. Robert Karczmarek – wikariusz parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Piaskach. Msze Święte z naukami rekolekcyjnymi będą, o godz. 10.00, 12.00 i 17.00 (piątek i sobota), a w niedzielę o godz. 9.00 i 11.00. Spowiedź drugiego dnia rekolekcji na pół godz. przed Mszą Świętą w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zachęcam do modlitwy w intencji rekolekcji, dobrego przygotowania do spowiedzi świętej i pięknego ich przeżycia. W niedzielę ofiary na tacę przeznaczymy do dyspozycji Księdza Rekolekcjonisty. Ks. Robert między innymi organizował turniej piłkarski, gdzie nasi chłopcy wygrali. Praca duszpasterska wymaga nakładów finansowych. Liczę na Waszą ofiarność.
  6. Dziękuję Paniom sprzątającym kościół (kartka). Dziękuję za pomoc w dekoracji. Pomagały także Pani Mazurek (babcia i Paulina) i Pani Strug.
  7. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach:
  8. W tym tygodniu przypada I czwartek – adoracja i modlitwa o powołania i za powołanych, po Mszy Świętej o godz. 16.00; I piątek – spowiedź będzie następnego dnia. Nabożeństwo, po Mszy Świętej, o godz. 17.00.
  9. W czwartek przypada też wspomnienie Świętego Mikołaja. Proponuję rodzicom, aby ofiarowali dzieciom duchowy prezent. Przy wyjściu z kościoła na stoliku są obrazki ze Świętym Mikołajem – to nie wymysł konsumpcyjny, ale realny święty. Zabierzmy je ze sobą. Tam znajdziemy modlitwę. Zapraszam też rodziców, aby w ramach duchowego prezentu włączyli się w Różę Różańcową rodziców modlących się za swoje dzieci. Przez cały tydzień w szkolę lub tu w kościele można do mnie się zgłaszać. Róża Różańcowa to 20 osób modlących się codziennie jedną tajemnica różańca.
  10. W sobotę w drugim dniu rekolekcje przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Będziemy zachęcać do zabrania i noszenia medalików MB. Tego dnia taca jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
  11. Mamy już do nabycia świece Caritas. Cena to 6 zł małe, 14 zł kula, 16 zł walec. Dochód ze sprzedaży tych świec Caritas przekazuje m.inn. na dożywianie dzieci i inne projekty skierowane dla tej grupy.
  12. Przez cały adwent możemy się też dzielić ofiarami do puszek. To nasza jałmużna adwentowa i Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom .
  13. Zapowiedzi przedślubna: Piotr Grzegorz Musiej, kaw. z Oleśnik, par. tut. i Anna Patrycja Kowalska, panna z Trawnik, par. tamtejszej.
  14. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny (rozważania n.t. darów Ducha Świętego), Niedzielę oraz Mały Gość Niedzielny (lampion i pomoce oraz odpowiedzi na pytania na Roraty i kalendarz adwentowy)
  15. Za chwilę adoracja Najświętszego Sakramentu. Wcześniej pobłogosławimy opłatki, które później przez naszych radnych zostaną przyniesione do naszych domów. Ofiary, które będziecie składać przeznaczymy na ogrzewanie kościoła. Chcemy też powoli gromadzić pieniądze na stopniową kilkuletnią pracę przy wymianie okien. Więcej o tym w liście do parafian, który także nasi radni Wam przekażą. Bóg zapłać za ofiarność i życzliwość.