I Niedziela Adwentu A.D. 2021 – 28 listopada 2021 r.

1. Rozpoczęliśmy dzisiaj Adwent. To czas czuwania: najpierw na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa, pod koniec dziejów aby sądzić żywych i umarłych; a później na przyjście Pana w pokorze w pełni czasów kiedy Syn Boży stał się człowiekiem dla naszego zbawienia.
  2. W środy i soboty (bez następnej) oraz w Wigilię odprawiamy roraty o godz. 6.30. Poprzedzimy je naszymi nabożeństwami o godz. 6.00 (do MB nieustającej Pomocy i MB Jasnogórskiej). Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, w czwartki od godz. 15.00.
  3. Przed chwilą pobłogosławiliśmy opłatki na stół wigilijny. Radni wraz z opłatkami dostarcza do naszych domów także List od Proboszcza, a w nim krótkie podsumowanie tego roku i pewne plany. Ofiary, które złożycie z racji opłatka przeznaczamy na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać.
  4. Przez cały adwent do puszki na stoliku możemy składać ofiary na „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, prowadzone przez Caritas.
  5. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na Seminarium Duchowne w Lublinie.
  6. Już w piątek rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które potrwają do niedzieli. Przewodnikiem duchowym będzie Ks. Arkadiusz Wojnicki, student biblistyki na KUL, pochodzący z diecezji Przemyskiej, który w tym roku był z nami podczas Bożego Ciała. W piątek spotykamy się o godz. 10.00, 12.00 (z udziałem dzieci), 17.00. W sobotę o godz. 9.30, 11.30 i 16.30, a w niedzielę o godz. 9.00 i 11.00. W następną niedzielę ofiary na tacę przeznaczymy do dyspozycji Ks. Rekolekcjonisty.
  7. W I czwartek i I piątek nabożeństwo po Mszy Świętej, a I sobotnie, zaczniemy o godz. 16.00.
  8. Do chorych przyjadę w piątek 10 grudnia od godz. 9.00.
  9. Bóg zapłać za ofiarę na potrzeby kościoła w kwocie 100 zł.
  10. Kościół sprzątały (kartka). Bóg zapłać Pani Mirosławie mazurek za przygotowanie wieńca adwentowego, a Panu Krzysztofowi Janiakowi za wywiezienie śmieci z cmentarza.
  11. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).
  12. Polecam aby zabrać i czytać prasę katolicką. Nowy Mały Gość Niedzielny ma już lampion i informacje o adwencie i roratach. Do Gościa Niedzielnego jest dołączony kalendarz ścienny.