I Niedziela Adwentu A.D. 2023 – 03 grudnia 2023 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny. To piękny czas radosnego oczekiwania. Znajdźmy czas także na to co kościół w tym czasie nam proponuje.
  2. W środy i soboty (bez następnej) odprawiamy roraty o godz. 6.30. W środę zapraszam po roratach na śniadanie i Mikołaja. Poprzedzimy je naszymi nabożeństwami, o godz. 6.00 (do MB Nieustającej Pomocy i MB Jasnogórskiej). Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, w czwartki od godz. 15.15 (w ten najbliższy po Mszy Świętej, połączymy ją z modlitwą w intencji powołań).
  3. Przed chwilą pobłogosławiliśmy opłatki na stół wigilijny. Radni wraz z opłatkami dostarcza do naszych domów także List od Proboszcza, a w nim krótkie podsumowanie tego roku i pewne plany. Ofiary, które złożycie na ręce Radnych przeznaczamy na zakup oleju opałowego na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać.
  4. Przez cały adwent do puszki na stoliku możemy składać ofiary na „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, prowadzone przez Caritas. Świece Caritas będą dostępne u nas od pierwszego dnia rekolekcji. Cena już jest podana przy stoliku. Kto pierwszy ten lepszyJ
  5. W piątek w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je Ks. Piotr Makowski, student na KUL, pochodzący z diecezji Elbląskiej. W piątek spotykamy się o godz. 10.00, 12.00 (z udziałem dzieci), 17.00. W sobotę – dzień spowiedzi, o godz. 9.30, 11.30 i 16.30, a w niedzielę o godz. 9.00 i 11.00. W następną niedzielę ofiary na tacę przeznaczymy do dyspozycji Ks. Rekolekcjonisty.
  6. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na tacę na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
  7. Bóg zapłać za ofiarę na kościół w kwocie 200 zł. Bóg zapłać za pracę Panu Andrzejowi i Krzysztofowi.
  8. Bóg zapłać Pani Mirosławie Mazurek za przygotowanie wieńca adwentowego.
  9. Kościół sprzątały (kartka).
  10. Msze Święte w tym tygodniu są sprawowane w następujących intencjach: (kartka).